Aktív témák

  • Juleshu

    tag

    válasz solfilo #971 üzenetére

    Az én véleményem (bekopizom egy másik helyről, amit oda írtam):

    Akksi:
    - kicsi: Joye510 (Mini510) vagy KRD808 280mAh
    - nagyobb: EGO vagy VGO, 900mAh és felette
    (én az 510-es menetűeket preferálom a nagyobb választék miatt, és mindenképp a nagyobb aksikat ajánlanám)

    Füstért felelős alkatrész:
    - integrált patron: fém kerámiás, átlátszó kerámiás (CE2), vatelines Dual-Coil, esetleg barkácsolósabbaknak BUD
    - kazán: Tank, LR, LV

    Liquidek:
    - HELM - hungarian eliquid manufacture
    - USA liquid
    - Jokersmoker
    - külföld: Falvourartexpress, Madvapes, Heaven Gifts, Green Witch, stb-stb. . .

    Bevállalósoknak pedig a hazai felújíthatós kazános NGP.

    A többi már a google dolga. . .

    A kérdésedre, hogy miből mennyit:

    Kis - 280mAh - akksiból legalább 2db. De több sem nagyon elsőre. Pár heti, egy havi használat után kiderül, hogy megfelelő-e neked, és az egyre gyakoribb töltések nem rontanak-e a felhasználói élményen számodra, s ha hosszabb üzemidejű, erősebb akksira vágysz, úgyis átnyergelsz valami komolyabb vaper cuccra (pl. EGO). Utána is jó lesz még a kis akksi, tehát semmiképp sem "megy pazarba"... :). Ha meg a kicsinél maradsz, akkor majd veszel még párat - meg egy plusz töltőt, tudod, tartalékképzés.

    Nagy akksiból - 900mAh-s és nagyobb - is elég 2db. Munkatársamnak 4 nap alatt merül le egy, nálam egy-másfél, szóval erősen felhasználófüggő.

    Patronok: szerintem legalább 5db. Sima integrált vatelinesből talán még 2-3 pluszban, a többiből - Dual-coil vatelines, kerámia - kezdetnek elég 5, később majd úgyis kell még venni, mert elhasználódik, és tudod: tartalékképzés.

    Kazán: a lényeg, hogy egy soha nem elég, mert bármikor elpukkanhat, elvesztheted, leéghet, blabla - ez mindenre igaz, a patronokra, akksikra, töltőre is - és tudod, tartalékképzés :). Csak hogy rögzüljön, ha végleg áttérsz a vaperságra...
    Szóval kazánból is talán 2db, a 3 megnyugtatóbb (hozzá természetesen plusz patron).

    Liquid: 4-5 kis kiszerelésű üvegcse (mondjuk 10ml-esek), amiből 2-3 egy átlagos nic tartalmú - analógodhoz viszonyítva, 6-12mg-os -, és a másik kettő pedig egy fokozattal erősebb és egy fokozattal gyengébb (ha 6-ost választod átlagnak, akkor csak 1 lötyi kell, ami 12-es). Mivel nem tudod előre, hogy ezek a nikotintartalmak tulajdonképpen mit is jelentenek érzetre, ezért kell más erősség is, hogy érezd a különbséget, és rájöjj, hogy melyik a számodra megfelelő. Ízekben pedig 2-3 legyen valami analóg cigi fantázianevű, a maradék pedig valamelyik kedvenc gyümölcsöd aromáját tartalmazó liquid. (Bár ez néha meg tud csalni: amit enni jó, lehet, hogy szívni nem lesz ugyanaz, de általában paralel).

    Én még ajánlom a cseresznyés, cherry-s, cherry tobaco-s nevű liquideket is egyiknek kipróbálásra - a gyártótól függetlenül -, mivel általánosan elmondható róla, hogy valóban kellemes cseresznyés íz és illat, nem túl édes, inkább van egy nagyon enyhén, de kellemesen kesernyés utóhatása, és markáns a torokhatás is - ami az analóg utáni első napokban nem jön rosszul...

    Hosszú lett, de azt hiszem, minden fontos kérdést érint, ami az első rendelésnél lényeges lehet :).

    Hidd el, jó cuccal meg fogod szeretni, és könnyű lesz átállni, hisz ez már nem az az élvezet, ez teljesen más, új, izgalmas, finom, nagyságrendekkel egészségesebb, és mégis külső jegyekben hasonló az analóghoz (füstöl-gőzöl, beszívod-kifújod, szádhoz emeled, stb.).

    Sok sikert, és remélem hamarosan üdv a klubban! :)

    Jules /nat/

    [ Szerkesztve ]

    (Huawei G7) --> Honor 8

Aktív témák