Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    Én Ubuntu-t használok 3 éve, DE, az Ubuntu sem a legalkalmasabb kliens rendszernek. Rengeteg helyen egyszerűen alkalmasabb a Windows, ilyen a video kódolás (Procoder, Format Factory), nagyon sok eszköz.höz még mindig nincs Linux-os cucc (mobiltelefonok, nyomtató driverek minősége, csak a legegyszerrűbbeket említettem).
    Vállalati szinten, windows, de még linux kliensen sem rendelkezik a linux semmilyen automatizált policy szoftverrel (pl: GPO). Az openoffice nagyon jó dolog, de én is csak úgy használom, ha át alarok valamit küldeni másnak, hogy kiexportálom .pdf-be, akkor jó. Szóval vannak a Linuxnak gondjai.

    És a legnagyobb probléma az, hogy nem ismerik a működését, az emberek, az egy baromi nagy maszlag, hogy nem is kell, mert minek, egy sima felhasználónak stb. Csakhogy a Windows-t sem ismerik alapvetően de még mindig jobban, mint bármi mást. Ez ahhoz a baromsághoz hasonlít mint mikor a szemellenzős keményvonalas mac-esek, mondják, a macosx-re, hogy csak ülj le és használd, és minden ott van ahol kell lennie stb, stb. Baromság, nem lehet záros határidőn belül egy rendszert újra taníttatni bárkivel is. Az Oroszok jól csinállják gyerekkorban kezdik a tanítást, de agy 50 éves ember nem fog könnyen boldogulni vele.
    Aztán az MS office-nak van egy röpke 30 éves múltja, mégha nem is úgy hívták, hanem máshogy. Amit nagyon nehéz lesz csak úgy lepipálni, mind technológiailag, mind pedig használhatóságban. Arról nem is beszélve, hogy mag az MS teremtette meg ezt a kategóriát, ezt még maga Linus Torvalds is elismeri, hogy az MS Office a legjobb irodai termék a piacon. Ami sokat elmond.

    Aztán SZERINTEM a Linux mint rendszer kliens szinten megmarad, a nagyon ki cégek rendszereként, valamint az olyan próbálkozó kedvű power userek állandó rendszereként mint én. Ami nem azt jelenti, hogy nem fog terjedni, de az nem most lesz még, amikor akár 10 %-on fog állni a Linux, vagy akár 6 - 7 %-on, mint akár a MacOSX.

    Szerver szinten más a helyzet, de ugye itt Kliens Oprendszerről beszélünk elsősorban...

    Szerk UI: Még valamint valaki itt írta :D :DD DDD, hogy a Linuxot jól vagy jobban képzett userek használlják, mint a Windows-t. NA ennél nagyobb baromságot sem olvastam még.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák