Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emhem

    csendes tag

    válasz Béééla #7 üzenetére

    jó, attól nyilván messze vagyunk még, hogy a google direktbe pénzt kérjen ezekért a dolgokért, pl. mert még nincs monopolhelyzetben. én arra próbáltam rávilágítani, hogy nem szabad azért legyinteni a monopolhelyzetre, mert úgyis ingyen van, az ilyen dolgok ugyanis pont attól múlnak el, ha nincs meg a versenyhelyzet, ami kikényszerítené.

    az open projectekre ugye egy remek példa ugye a wikipédia, amit egyáltalán nem túlzás sikertörténetnek nevezni, jobb mint bármely más enciklopédia, a google knolja pedig olyan csúfosan megbukott ellene, hogy talán már nem is emlékszünk rá. több mint 10 éve fut, és a fontos tennivalókra még mindig van szerkesztő, sokkal többre meg nincs szükség a project életben tartásához.
    az openstreetmap is nagyon szépen gyarapszik, és bár afrika mélyén és az antarktiszon valszeg nehezen fogja beérni a google térképét, ott, ahol laknak szerkesztők, lazán lekörözheti. budapest például sok szempontból már most jobb, mint a google-ön (meg nyilván sok szempontból nem). egyik nagy előnye igencsak feltűnő, ha ránézünk a kossuth, baross vagy fővám térre (naprakészebb). több másik előnyét meg a humap nevű android-alkalmazás léte foglalja össze (az adatbázis akár le is tölthető, továbbá végeláthatatlan lehetőségek rejlenek benne különféle külső szoftverek számára).

  • emhem

    csendes tag

    válasz Béééla #16 üzenetére

    nem a magyarra gondoltam (igen, lehet, hogy inkább wikipediának kellett volna hívni), bár azon is sok mindent meg lehet találni (de a magyaron vannak kétségkívül fájó hiányosságok is).
    és igen, a közösségi dolgoknak megvan az a hátulütője, hogy mindenki a saját környékére/érdeklődési körére koncentrál. és igen, még az összes magyarországi utca sincs meg: a térképen valóban vannak olyan észak-magyarországi falvak, amiken még csak a főút van feltérképezve. de fejlődik a dolog, méghozzá elég gyorsan. ha van egy lelkes lakója a falunak, aki rátalál erre, akkor a hiányosság pár nap alatt pótolható. cserébe viszont annyi adatot bele lehet pakolni mindenről (sőt kiszedni azt), amennyit a google mapsből nem.

    de nem is azt mondom, hogy mazochistán használjátok ezt akkor is, ha problémáitok vannak vele, hanem azt, hogy ha van rá energiátok/kedvetek, akkor csináljátok, mert nagyobb potenciál van benne, mint bármely más térképben.

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz Béééla #33 üzenetére

    LaTeX... :D

    Szerintem amúgy pont nem a felhasználás a problémás, hanem a korlátlan adatgyűjtés.

    Védd a fákat! Egyél hódot...

Új hozzászólás Aktív témák