Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz julius666 #74 üzenetére

    Nem beszéltem elsöprő győzelemről, csak arról, hogy jól szerepel. Egyébként Ray-tracingre is igaz lehet, amit az APU-k előnyéről írtam a diszkrét GPU-kkal szemben (a rengeteg feltételvizsgálat és véletlenszerű memóriahozzáférés miatt, ahol a CPU és az IGP kooperációja többet hozhat a konyhára, mint a puszta raw teljesítmény, ami leginkább mátrixszorzásban tud igazán érvényesülni, csak hát annyi szoroznivaló nincs a világon).

    Így 2012-ben szerintem az x264 a legfontosabb videoencoder, és ennek az optimalizálására figyelnek oda a legjobban. (Félek is, mi lesz, ha elkezdik támogatni az AVX2-t [256-bites integer SIMD, Haswell/Broadwell].)

    Az Apache 2.2.19-essel valami nagyon nem stimmel, később javíthatják.

    Egy 4096x2048-as képpel teszteltek. Ez csak 8MP. Egyelőre csak néhány egyszerűbb filtert OpenCL-esítettek, később jönnek a komplikáltabbak is. Nem tudom, te szoktál-e képeket editálgatni, szerintem irtó idegesítő, ha 1-1 műveletre 10-20-30 másodpercekig kell várni, az azonnali eredmény helyett. Főleg, ha finomhangolgatni is kell, azaz többször futtatni, míg olyan lesz az eredmény, amit szeretnénk.

    Az "iparbeliek" (vagy inkább magukat ilyen szuperjól értesültnek és megkérdőjelezhetetlen szavú hozzáértőnek beállítók) véleményét véletlenül nem a HWSW-n szoktad olvasgatni? (Akiknek sokszor az az alapelve, hogy az Intel piaci sikere = technikai fölénye.) Azok már sokmindent leszóltak, amit nem az Intel talált ki...

    Az AMD sokszor megelőzi a korát... Ennek köszönhettük az fp SIMD-et (3DNow!), x86_64-et (=AMD64), az avítt FSB helyett a HT linkeket és az IMC bevezetését (x86 vonalon), a többmagos procikat és végül az APU-t. Ezek persze nem csak puszta idealista álmodozásból fakadtak, hanem előre menekülés volt az Intel nevű monstrum elől.

    [ Szerkesztve ]

  • vinibali

    őstag

    válasz julius666 #74 üzenetére

    Én nem azt mondom, hogy az AMD teljesen rosszul látja a hosszútávú folyamatokat ezen a téren, hanem hogy nem képes felmérni a _valós_, jelenlegi piaci igényeket. A piac nagyon úgy tűnik az én álláspontomat igazolja.
    sajnos itt van az egész lényege. amíg az Intel óriási, gyakorlatilag nem igényeket elégíti ki, hanem megteremti az igény lehetőségét. ugyan ezt az AMD konkrétan megtenni nem is, csak közvetve tudja vagy úgy hogy elindítja a folyamatot. az APU-ságot is ők álmodták meg. az egészet sokan még mindig gyengének fogják fel, de óriási erő lakozik benne. ezt hangúlyozza az AMD is: IN A SINGLE CHIP ha idővel tényleg haladni fogunk az OpenCL felé - amikorra az intel is behozhatja a lemaradást - talán, túl késő lesz vagy elfogy az AMD pénze. továbbra is azt tartom, hogy az intelt az előző bűntetésen felül ismét meg kellene rugdosni. nem elfogultságból, hanem hosszútávú piaci szempontokat tekintve kellene megtenni!

    BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

Új hozzászólás Aktív témák