Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • otapi

    tag

    válasz Kékes525 #4 üzenetére

    Az megvan, hogy ez most egy könyvelő program automatikus frissítéseként került ki a userekhez? Nem kattintott senki sehova, meg gyanús oldalakat sem nézett :) Gondolom a könyvelő szoftver engedélyezve volt a tűzfalakon, szóval az sem állította volna meg...

  • otapi

    tag

    válasz Kékes525 #46 üzenetére

    "Neked megvan, hogy én nem erről beszéltem, hanem általánosságban?"
    Nem nagyon jött át, egy konkrét fertőzésről szóló cikk első hozzászólásának kérdésére (hogy lehet védekezni az ilyesmik ellen) válaszoltál.
    Az ilyesmik ellen, amik egy munkához használt szoftver frissítéseként kerülnek fel a gépre, nem igazán lehet védekezni az általad ajánlott lépésekkel. Főleg ez vicces a fentiek fényében:
    "Minden programod és a rendszered is legyen naprakész." :)

    A teljesen megbízható forrású programod és rendszered legyen naprakész: a Windowsod igen, mert azért a Microsoft felel (haha), de az open source videókonvertálód aktuális frissítésének azért érdemes utánanézni mielőtt telepíted... Ezek után még az ukrán pénzügyi szolgáltató cégeket is feltenném a nem megbízható listára :)

    "3. Legyen állandó, naprakész mentésed." - csak akkor jó, ha van verziókövetés a mentésben, különben a titkosított fájlokkal felülírja az automata mentés a régit...

    Amúgy meg szerintem ez utóbbi, vagyis egy verziókövetéses, automata backup a tuti védekezés az ilyen fertőzések ellen. Még ha be is jut, max egy nap alatt vissza lehet állítani minden adatot ami fontos.

Új hozzászólás Aktív témák