Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz bambano #11 üzenetére

    ez igy tény. csaképpen.

    a film ez igy rossznál van a határ, ami miatt aggódom. default módban a _magyar nyelvben_ a szerintem (és szinonimáinak) folyamatos kipakolása hiba, stilisztikailag nem elfogadható. avagy, amikor én irok itt valamit proci985 néven, akkor azzal a saját véleményemet fejezem ki.

    pl még egy egy hónapig értelmetlen videokártyát venni (mert jön az evergreen, aztán borul a piac és minden olcsóbb lesz/ugyanazért a pénzért több teljesítményt lehet majd kapni) == szerintem még egy hónapig értelmetlen videokártyát venni (...). a szerintemnek szerepe lehet véleményenyhítőként (szerintem ezt nem úgy kéne csinálni == hülyevagy b* megcsap a 220 ha ott fúrsz), amikor több fél véleménye hangzik el egy ember szájából (az NV szerint jó vétel a 250gts, szerintem meg nem), de az i think szerkezet kényszeres magyarra erőltetése a magyar szintaxisban helytelen művelet. összehasonlításképpen a német sem veri szét a mondanivaló egységét redundáns meine meinung nach/ich denke kifejezésekkel, pedig azok aztán imádnak kacifántosan fogalmazni.

    az előző szakaszból azt hiszem már le lehet voni a következtetést, hogy innentől a dolog átmehetne nyelvtani élvezkedésbe némi pszichológiai analízissel vegyítve (a nyelv nem vegytiszta, az író háttere is érdekes lehet), mert mondjuk az angolangol és amerikaiangol között finomságok tekintetében eléggé sok különbség van. amik mondjuk egy bíróságon már különbséget jelenthetnek a bűnös/nem bűnös között. ugyanennyit jelenthetne a kinek van jobb ügyvédje angolszász népi játék is. bonyolultan szabályozható -> hosszú per: a kiadó nyer.

    a filmes/zenés blogokban többek között az a jó, hogy nem kell folyamatosan a szerintemeken ugrálni, meg egy rossz filmről tényleg le lehet írni, hogy rossz, nem kell kerülgetni a forró kását. pl pereljük be a ZSblogot, mert wikipediás mércével nehezen bizonyítható pár film gyengesége (hiába látszik első ránézésre).

    továbbra is elítélem a lejáratósdit, de ha lehet kerüljük el, hogy már a neten se lehessen leírni pl egy nyilvánvalóan gyenge filmről, hogy az egy kalap sz*rt nem ér (amikor az eladások alapján egy kalapnyi, sőt akár több kamionnyi trágya árát is behozta már). persze, a hatás megmarad akkor is, ha a blogger a termék hatására átélt történéseket meséli el, de pár antifilm esetében egyszerűbb két sorban kivesézni, hogy unalmas, rossz, semmilyen erénye nincs a "vége" feilrat kivételével, és kb az üres mosógép nézése érdekfeszítőbb.

    ismétlem: nem a rágalmazás elítélésével van bajom, hanem a véleménynyilvánítás szabadságának esetleges korlátozásával. miért írható le egy filmről, hogy zseniális mestermű, és miért nem írható le, hogy objektive is nagyon gyenge, ha mindkettő lehet akkora hazugság, mint a ház... pl az imdbt rendszeresen manipulálják (volt pár példa, hogy el is kapták a kiadók embereit) az első napokban, aztán valahogy hirtelen minden új filmnek elkezd csökkenni az átlaga.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák