Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz micimacko #3 üzenetére

    Szerintem Te erre a cikkre gondoltál: A közhangulat és a jövőtlenség miatt menekülnek a magyarok

    De nem kell félni, mindjárt jön pár ember és jól megmondja mennyire szar külföldön élni és dolgozni. Hogy ott is csak nyomorognak az emberek. Alig élnek meg az átlagfizetésből. És, hogy összességében még talán jobb és könnyebb is itthon... :U Ja de azért pár éve már ő is kint él és dolgozik...

    @Vinyard#:

    Ott a pont! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz UnA #53 üzenetére

    Persze, ennek nyilván nagyobb a füstje, mint a lángja. Na de ha az füst is egyre nagyobb és nagyobb, akkor a lángja is egyre nagyobb lesz...
    Nyilván a külföldön élni szándékozóknak egy része sose megy ki. De ha ki is megy egy rész úgyis visszajön. Na de akkoris lesz egy X százalék, akik ténylegesen kint is maradnak. Mondjuk - hasra ütve - a kimenni szándékozók közül 20% marad kint véglegesen. Namármost ez nem hangzik soknak, de ha a "kimenni szándékozók" száma rohamosan növekszik akkor arányaiban az a bizonyos 20% is rohamosan növekedni fog.

    Amíg volt iwiw-em addig tudtam követni, az ismerőseim kb 1/3-ada már kint élt valahol külföldön. Mostanra már a rokonaim egy része is. Persze ez nem reprezentatív. :) De már az itthon maradt ismerősöktől, munkatársaktól is pont ezt hallom... (hogy az ő ismerőseik 30-40%-a már kint él plusz pár rokon is). Azért ez meg már elgondolkodtató.

  • Dany007

    veterán

    válasz UnA #70 üzenetére

    Ezért írta direkt, hogy "hasra ütve". Nem a konkrét számok számítanak, hiszen erről elég nehéz konkrét adatot találni. Hogy hányan szándékoznak kimenni és, hogy abból hányan maradtak is kint....
    A lényeg azon van, hogy van egy X százalék akik ezt tényleg meg is valósítják, nem csak a szándék van meg.
    Viszont minél többen szándékoznak... abból annál többen fognak kint maradni.
    És itt most hirtelen mindegy mekkora számról van szó, a hangsúly a növekedésen van.

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #73 üzenetére

    Bocs, nem erre a topikra értettem. Hanem úgy általánosságban az ilyen témával kapcsolatban. És egy idő után mocskosul idegesítő. Persze tény, itt még nem jött elő.
    A nyugaton "kolbászból van a kerítés" c. legenda meg kb 2003-2004 környékén volt "érvényben". Azóta én már nem találkoztam olyan emberrel aki tényleg így gondolkodna.

    @(#80) dabadab:

    Na ezt mondom. Megfigyelhető, hogy amíg 2003-2004 környékén - én is ekkor akartam menni - az emberek többsége csak kizárólag pénzt gyűjteni ment ki, hogy aztán majd itthon jól elköltse, addig manapság már jóval kevesebben akarnak pénzt gyűjteni és jóval többen csak szimplán kint élni.

    @bobsys: :C ezt valahol már olvastam. :D

    @UnA: Oké, akkor mégsem kétféléről beszélünk. Szerintem is túlképzés van, már most... De valamelyik cikkben meg pont az ellenkezőjét olvastam. Holott bizonyos szakmunkák már most hiányszakmának minősülnek. Ellenben van kismillió büfészak ami ontja magából az elhelyezkedésre alig-alig alkalmas diplomával rendelkező emberkéket.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz emvy #82 üzenetére

    Szerintem egyszerűen arra gondolt, hogy k...vasok diplomás ember van már most. Nagyon sokan büfészakokon végeznek. Amivel nem nagyon tudnak itthon elhelyezkedni. Közben meg mondjuk szakképzett ácsból, festőből, kőművesből (most csak hasra ütve) egyre kevesebb van.
    Mert az ember inkább elvégez egy büfészakot, hogy legyen diplomája, mintsem beálljon asztalosnak a gépek mögé.

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #86 üzenetére

    Jó, hát mit gondolsz én mért hangoztatom olyan erőteljesen azt, hogy bizony egyre többen és többen mennek el úgy, hogy vissza se jönnek! :) Hát azért mert kifogyunk a szakemberekből. Lásd egészségügy.
    Naná, hogy hatalmas probléma. Viszont általánosságban tényleg túl sok a diplomás.
    Jó, persze én most nem az IT szektorról beszéltem. De úgy tudom ott is leginkább a programozók ( bármiféle használható ) a legkeresettebbek. És mondjuk mezei rendszergazdát már jóval kevesebbet keresnek. Mondjuk ha már diploma akkor mérnök informatikus. Arra nem tudom mennyi igény van, passz.

    @emvy: Igaz-igaz. Én is kevertem.

    @catroot: Hát igen... : ) Pedig mikor én is még olyan munkát csináltam sokkal nyugodtabb voltam. Pénzben is nagyjából ott voltam ahol most, csak ott fizikailag lefáradtam nap végére. Meg kb tényleg egy utolsó utáninak éreztem magam. Most munka közben jobban érzem magam - bár lehet nem - ellenben a stressz elég durván kikészít, amit nem kompenzál a fizetés, és persze a megbecsülés sincs meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz #24737024 #95 üzenetére

    Most itt konkrétan a büfé-szakokra gondolok. Persze statisztikai adataim nincsenek.
    Eu-s viszonylatban lehet, hogy kevesebb nálunk a diplomás - még - de jóval kevesebb a munkahely is.

    "A baráti köröm 75%-a valamilyen informatikai egytemet végzett*, pedig nem mindenki egy Neumann János közülük. Egy egészséges társadalomban ezeknek az embereknek a fele más irányba képezte volna magát."

    Na igen. Nem véletlenül. Az ember már érettségi előtt hallja / tapasztalja, hogy milyen jól fizetnek egyes IT területeken. Hát naná, hogy bepróbálkozik azon a szakon. Viszont kérdés, hogy van-e rá akkora igény. Ha van akkor semmi gond.
    A piac idővel úgyis beárazza ezeket. Nyilván ha túlkínálat van szakképzett mérnökből, akkor nemfognak nekik annyit fizetni, mint manapság, főleg ha munkahelyből is kevesebb lesz.
    Ellenben pl ha nincs elég ács az építőiparban akkor az igény rájuk megnő ezt pedig többnyire magasabb fizetés is követ.

    Saját példa. Itt nálunk a cégnél 5 évig volt egy csaj 2 diplomával titkárnő és amolyan lóti-futi mindent elintéz emberke. Havi 85 ezer nettóért. 2 diplomával! Igaz az egyik marketinges a másik meg szocmunkás diploma volt. 5 év után egy nagyon jó "közeli" ismerőse révén tudott csak elmenni jobb helyre melózni. De úgy tudom onnan pedig továbbállt külföldre. Úgyhogy ilyesmire célzok, mikor azt mondom sok a diplomás. De legalábbis a közeljövőben sok lesz az biztos.

  • Dany007

    veterán

    válasz #71321344 #255 üzenetére

    Jó az önkritikád. :)
    De az az igazság, hogy mosolyoghatok én a hentespultnál kiszolgálóra és ő is visszamosolyoghat rám. Viszont a szám a pénztárnál fog igazán legörbülni. :)
    Nézhetjük optimistán a jövőt, de attól még a helyzet nem fog javulni. És sajnos ma már a pesszimista közhangulat jóval közelebb van a realistához.

    A többiek az előbbiekben egyébként azt próbálták magyarázni - szvsz -, hogy Te, Én vagy akárki mezei kisember teljesen mindegy mit csinálsz, az igazán nagy problémákat - amik miatt ilyen negatív a közhangulat - nem tudod megváltoztatni.

  • Dany007

    veterán

    válasz #71321344 #265 üzenetére

    "hogy nem a pénzért mennek ki, hanem mert szar környék, szar emberek -tömören-, én meg erre azt mondom, hogy ezek a szar emberek mi vagyunk és ezen nem is olyan nehéz változtatni."

    Ez így igaz, csak ennek oka van. Nem azért van szar kedvem a boltban, mert a pultos nem mosolyog rám. Hanem azért, mert tudom, hogy idén már közel 30%-kal többet fizetek nagyjából ugyanazért a nagy bevásárlásért, mint anno 2 évvel ezelőtt. :) Plusz erre időközben rájött egy kisbaba is, tehát összességében még többet. Mindeközben a fizetésünk ~ 5-6 éve változatlan. Ráadásul már most bejelentették - pár hete -, hogy év végére megint minden jóval drágább lesz. Mert aszály volt, meg felment a benzin ár meg EU-s tyúkrendelet stb... Aztán januárban meg jön a "kötelező" inflációs áremelkedés minderre. Ezt meg max a nyugdíjasoknak kompenzálják. És ez megy évről évre...

    De azért nem mindenki ilyen negatív, de a többség szerintem is az. De nem ok nélkül.

    Vinyard# Jól megfogalmazta a lényeget, hadd idézzem: "Az emberek nem azért vannak elkeseredve, mert nem osztrák színvonalon élnek. Azért vannak elkeseredve, mert magukhoz képest is egyre alacsonyabb színvonalon élnek. " - erről van szó sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz #71321344 #294 üzenetére

    Ez rendben van, de részben a pénz probléma szüli a "környezetet". Nem csak az, hogy neked / nekem nincs pénzem. Hanem úgy kompletten az egészségügynek, a közútkezelőnek, a tűzoltóságnak, sok önkormányzat csődközelben van egy rakás cég szűnik meg vagy megy csődbe simán, tömegközlekedés szintén fos, ezeréves buszok lerobbanó, kigyulladó 40 éves metrók és így tovább...
    Tehát ez mind olyan dolog, ami esetén hiába vagy te itthon gazdag vagy élsz jobb módban, ezeken nem tudsz változtatni, nem tudsz segíteni. Lehet, hogy a mentős ugyanúgy késve ér oda érted, mert valaki megint ellopta a GPS-t és nem talál oda... stb...

    Nemrég voltunk a gyerekkel az SZTK-ban... hát az valami katasztrófa egy hely. Tavaly kórházban is eltöltöttünk pár napot, az szintén gáz. És ott pont, hogy az ápolók és az orvosok voltak igen rendesek annak ellenére, hogy mennyire szar volt a körülmény.
    Ez megint egy olyan dolog, hogy hiába élsz te jómódban itthon, attól még nem biztos, hogy megtudsz engedni pl egy magánkórházat.

    Tehát ez az alap. Ami részben megint csak pénzkérdés. Ha még erre rájön, hogy az ember magánszemélyként se keres valami túl sokat akkor jön a totális letargia. :) Ez is egy olyan dolog, hogy én vidéki viszonylatban nem tartottam rossznak a fizetésemet - persze jónak sem - anno 5 évvel ezelőtt. Na de most ugyanaz már kifejezetten szarnak minősül. Tehát úgymond én nem tettem semmit, nem dolgozom rosszabbul, a cégnek se megy szarul, de mégis az a pénz ma már sokkal kevesebbet ér, mint pár éve. Persze emelés nem volt.

    Szerintem a kimenők többsége se meggazdagodni akar. Nyilván nem. Csak szeretné látni, hogy van értelme dolgozni, nem csak a túlélésért.

Új hozzászólás Aktív témák