Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #19 üzenetére

    Akinek i5/i7 kell az továbbra sem kap semmit, de ha ez meglepett akkor csak nem ismerted a Zen megjelenési időpontját.

    A BR várhatóan nem lesz rossz a maga nemében. A használható sebességű APU az eddigi 65-95W sávból lecsúszik 35-65W közé, remélhetőleg hasonló sebességgel. Ez pedig már az Intel Pentium-i3 sávja, vagyis talán közel(ebb) érnek ebben a szegmensben is, végre fogyasztásban is.

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #26 üzenetére

    És ha 3 év múlva cseréled a lapod akkor...
    Vagy ha minden évben Intel platformot váltasz lapostól akkor...
    Ez egyéni szoc problem.

    Ennyi erővel új és jobb horgászbotra is várhatnál ami csak neked csak most kéne, nem holnap, mercsak.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #30 üzenetére

    Látom megy az érvelés.

    De most tényleg. Be van jelentve két dolog különböző időpontokra (és igen, ha csúsznak egy 2 évvel ezelőtti dátumhoz képest azt is simán beleszámolhatja bárki, mert sajnos természetes, nem csak az AMD-nél), amik nem esnek egybe. És ezt vetíted ki?
    Ugyanennyi erővel bármire mutogathatnál. Kaby Lake se lesz Win10 váltási időszak alatt. Vagy akármire várhatnál ennyi erővel. Erre próbáltam célozni, de nem sikerült feldolgozni úgy látom.

    Zen: Egyetértek kb. az előttem szólókkal. Nagy megváltás nem várok, de két helyen nyújthat plusszt.
    1. Az egyik a mostani i5/i7 szint árának csökkentése.
    2. Több maggal WS szinten ugyanez, plussz ott lehet teljesítményjavulás is mert Intel oldalon is vissza vannak fogva azért a HEDT/WS magszámok. (1-2 horror árú cuccot most kihagyok a számításból).

    Teljesítményben átlaguser szinten nagy ugrás nem várható szerintem értelmes árszinten. Gyk a 2. pontban lévő cuccok ugyan olcsóbbak lehetnek jóval, de így sem érik el az otthoni felhasználó ingerküszöbét. Más kérdés, hogy kihasználni sem tudnák. Szóval otthonra bőven jó lenne a jelenlegi i5 szint, kicsit olcsóbban (főleg a DX12 tesztet látva)

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #91 üzenetére

    De bizony várható, fognak APU-t csinálni zen-magokkal, ez óriási ugrás lehet a Kaverihez és a Carrizo-hoz képest.

    Pontatlan voltam. A GPU nélküli Zenre gondoltam mert leginkább arról ment a vita. Meg ugye előbb azt várjuk. Sőt, leginkább azt várjuk, mert bár a Polarisnál is vannak vérmes remények/pletykák, mégiscsak cpu oldalon kell az AMD-nek a fejlődés, mint egy falat kenyér, nem GPU-ban.

    Egyébként is - sajnos a HSA szabad szemmel nem látható (nem)terjedése miatt - nem érdemes külön venni az APU-kat. Valóban lesz erős CPU+GPU-s APU (Zen+Polaris), de semmivel sem több sajnos, mint egy GPU nélküli Zen + egy dvga.

    Röviden: Arra gondoltam, hogy aki most i5/i7 + combos dvga-val nyomja az Zen + combos dvga felállásban nem fog előre lépni.

    szerk: Vagy nem tudom ki hogy van vele, de nekem az APU jelleg önmagában nem érték ma sajnos. Mondom ezt úgy, hogy volt/van. Meg akartam is még, de a másik gépből inkább lett dvga-s.

    Az R=1 usernek nincs is szüksége WS/Szerverprocira, egyszerűen semmivel nem tudja értelmesen leterhelni.Ott írtam én is a következő mondatban. :)
    Már i5/i7-re is csak a multisoknak meg a HC gamereknek van igazán szüksége a 60 min fps-hez. Ha az lesz amit a DX12 tesztben látunk, vagyis i5 alatt nem feleződik le a multis/min fps a cpu miatt akkor még annyira sem lesz szükségük az átlagusereknek. Ezért szeretem amikor minden Zen topicban jönnek a gamerek és keseregnek, hogy megállt a fejlődés, Intelnél sincs elérhető árú desktop (nem HEDT) 4 magosnál nagyobb proci meg AMD-nél sincs, "mé'nem jönnek a 27 magos/szálas procik?!?!?".
    WS-nél megértem, de home/gamer usernél... :U

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz ukornel #93 üzenetére

    Értem miről beszélsz, de továbbra is azt mondom, ez nem idevágó téma. Most behoztad a mobil vonalat, de ez sem illik ide.

    Desktop:
    - 370X gpu beférhet, de ennek sok köze nincs a Zenhez, Polaris kell hozzá.
    - Hiába van 370X gpu-d, most is a ram a szűk keresztmetszet. HBM kéne vagy GDDR5, ez is független a Zentől. (Annyiban nyilván függ, hogy kell hozzá vezérlő ami talán lesz benne, de ez csak egybeesés.)
    - Ha mindez összejön akkor sincs semmi értelme APU-ra gyúrni, mert dvga-ban 3x erősebbek vannak és semmi hártánya egyelőre annak, hogy nincs mély integráció.

    Mobil:
    - TPD miatt még kevésbé fér be erős gpu. Bár vannak erősebb Intel igp-k, de itt is inkább csak a gyártástechnológia a hátrányuk, ami megintcsak független a Zen cpu-tól.
    - A fentiek miatt a 370X erejű gpu és ram kérdése irreleváns mobilban. Egyelőre.
    - De ha be is fér majd 14nm-en erősebb gpu, Zen mag nélkül is beférne. :)
    - Mindezektől függetlenül mobil fronton sokkal nagyobb problémájuk a gyenge cpu. A desktop nagy hátrány itt többszöröződik az alacsony TDP-k és a gyenge perf/watt mutatójuk miatt. (Oké, van már használható, javulnak itt is. Én magam is írtam, hogy a BR-t már használhatónak várom ilyen szempontból is.)
    - Éééés ami még ettől is nagyobb gond: még ha akad is jó cpu-s, jó gpu-s, jó perf/watt AMD mobil cucc akkor sem létezik megvehető formában. Ez meg végképp független mindenféle cpu, gpu, ram architekturális, gyártástechnológiai, stb... problémájuktól.

    Valahogy a felsorolás szerint fordított sorrendben kéne haladniuk a problémákkal és a legvégén rágyúrni az APU-kra ill. intergált gpu-kra.

    Egyébként máshonnan is megközelíthető a dolog: Amíg nincs gpgpu/heteorég kód addig nincs értelme erőltetni őket, de ha azt sikerülne megoldaniuk vmi csoda folytán, szvsz akkor sem kéne ráfeküdniük, mert akkor meg kijönne a GCN előnye és "állva hagyná" a többieket így is ingetrált gpu-ban. ("régi" Inteleknél nincs teljes integráltság, az újaknál pedig nem is láttunk még GT2-nél jobbat... de nagyon a régeikből sem)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz derive #98 üzenetére

    Ahhoz nem tudom mennyi kraft kell egy szálon, de ha az eddig pletykált órajel-TDP arányok, agresszívebb Turbo és a már korábban látott Excavator IPC javulást egybegyúrjuk akkor a régi APU-khoz képest én várom azt a teljesítményugrást amit írtam: desktopon 45-65W, a'la i3. És mobilban is valahol akörül 15W-on. Persze ez egy szálon még mindig nem core szint.

  • sb

    veterán

    válasz ukornel #101 üzenetére

    Nem gamer szemszögből néztem, hiszen felsoroltam kb. minden felhasználási lehetőséget.
    Vagyis végső soron én is teljes piaci oldalról néztem, csak igény oldalról, nem pénzügyi oldalról.

    Ami szvsz fontosabb és sokkal relevánsabb az AMD oldaláról. Most sem az a bajuk, hogy milyen kis v. nagy profittartalmú hw-t gyártanak-e, hanem, hogy 1-2 szegmensben van versenyképes termékük. ezt soroltam fel, mi a gond. Van ami létezik, de nem kapható, van ami nincs. Van ami létezik, de semmi előnye más megoldásokhoz képest (APU), és nem is a mostani fejlesztés fogja megváltani.

    APU HSA nélkül: semmi értelme. Itt szvsz el vagy tévedve. Mire használod ha nincs HSA? Most is van GPU mindenben és semmire nincs használva.
    Kisebb form factor a kutyát nem érdekli ha kell a kraft. Ha nem kell annyi az meg megint létezik AMD-n kívül: ultramobil piac. Semmijük sincs, másoknál meg lassan desktop erejű cpu/gpu párosok.

    Próbáld erről az oldalról nézni, mert ez a lényeg a piacot tekintve.
    Ha valami nincs; szar; jó, de nem tudod mire használni; jó, de van még 3 ugyanolyan jó akkor ebből nem lehet tarolni. Tök mindegy mennyi a profittartalma.

Új hozzászólás Aktív témák