Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diokhan

    addikt

    válasz #82729984 #12 üzenetére

    "Jelen esetben konkrétan számtalan user panasz jön, hogy minek kell a location engedély az appnak, attól függetlenül hogy ez le van irva az app descriptionjében a playen. Mert ahogy irtam a felhasználók 90% nem olvas el semmit sem, ezen felül csak kb. 20% beszél angolul, és végül még a maradék sem érti meg a technikai kapcsolat a wifi mac címe és a gps pozició között. Azt sem tudja mi az a mac, eszik vagy isszák, esetleg valami apple cuccra gondol. Ilyen egy átlagos felhasználó."

    Azért ezt így nem mondanám ilyen egyértelműen. Ma már a 8 éves lányom is úgy használja a tabletet, mintha azzal született volna. (Most ne menjünk bele abba, hogy szülőként mennyire jó vagy nem jó, hogy engedem neki). Szerintem az elolvasással talán még közel is jártál az igazsághoz (én mindig elolvasom, elég paranoiás vagyok ilyen szempontból), de a többivel nem.

    Ezek az SD-kártya írási engedélyek szerintem nagyjából ugyanazért kellenek, mint amiért minden weboldal a pofánkba tolja, hogy cookie-kat használ és helyez el a gépen. Ugyanúgy a felhasználó specifikus hirdetések miatt. Egyedül az nem világos számomra, hogy miért nem a NAND-ra rakja ezeket. Az pedig, hogy mit tesz jogosan a Google és az Apple és mit nem jogosan, teljesen tisztán sosem fogjuk látni. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg olyan dolog van, amihez nem kérték az engedélyünket. Valamint itt érdemes megemlíteni a különböző felhő és ingyenes email szolgáltatásokat. Ezekre igaz leginkább a mondás, miszerint: Ami ingyen van, ott Te vagy az áru. Email címet, telefonszámot simán kiadják, eladják cégeknek akik ezek után vagy felkeresnek telefonon, emailben... és a cégek ezzel az adat kereskedéssel jobban keresnek, mitha neked szabnának ki egy reális árat a szolgáltatásért.

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Új hozzászólás Aktív témák