Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    válasz Vakegérke #14 üzenetére

    Én is hasonló okok miatt regisztráltam, majd töröltem magam.
    Megelégeltem a sok ismerős munkálkodását, bár egyszer-kétszer előfordult, hogy elkezdett érdekelni, hogy "kivel mi van", akkor már tudtam, hogy törölnöm kell magam, mert gond lehet... :DDD
    Az is elgondolkodtatott, amikor hugomnam írtam egy üzenetet, és fél percen belül válaszolt, valamint ha bejelöltem valakit, és percen belül visszaigazolt... Lényegében vannak emberek (egyre többen), akik konkrétan ott élik az életüket, a függőség valóban jelen van.

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz MongolZ #46 üzenetére

    Létezik olyan, hogy munkaidő, neadjisten munka... Nem, nem veszem fel/válaszolok SMS-re azonnal, ha éppen nem alkalmas, hiába vergődik a telefon a zsebemben... Az említett emberek 24/7-ben a "gyors reakción" túl kb fél óránként megosztanak, posztolnak valamit, a saját hugom is ilyen, és több ilyen ismerősöm is volt, márpedig ez szerintem függőség, annak pedig kicsi az esélye, hogy mindenkivel egyszerre voltam szabadságon -hétköznapról volt szó természetesen az ominózus gyors válaszok/visszajelölések idején.

    Orlin: No offense, de szerintem véleményt nyilvánítani és észt osztani az két különböző dolog. Szó nincs arról, hogy pl. én ne tartanám tiszteletben azt, hogy kik mivel töltik az idejüket, vagy le akarnék bárkit beszélni a facebook használatáról, mindössze a véleményemet mondtam el épp úgy, mint azok, akik "innen osszák az észt". A ph! és a facebook összehasonlításáról meg annyit, hogy véleményem szerint a ph!-n engem érdeklő és számomra hasznos témákat olvashatok, és hozzá is szólhatok, megismerhetem mások véleményét, érvelhetek, mindezt akkor, amikor én akarom, míg a facebookon "jön minden", ha kell, ha nem, ha akarom, ha nem. Nem beszélve a helyesírásról, színvonalról, érdektelen információk tömkelegéről... Lehet persze tiltani bármit/bárkit, de 10 másik jön helyette. Ez csak az én véleményem, nem akarok és nem is tudok senkit befolyásolni.

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz MongolZ #53 üzenetére

    "Abszolút munka- és emberfüggő"

    Ez igaz, én fizikai munkát végzek jelenleg, koszos kézzel nem fogok a telefonhoz nyúlni akkor sem, ha az angol királynő hív. Viszont szellemi dolgozóként is előfordult, hogy a főnök a közelben volt, vagy éppen egy fontos/sürgős munkafolyamat közben csörgött a telefon, nyilván ilyenkor sem illik felvenni...

    "Ha ilyen szempontból nézzük, akkor Te a munkád miatt elhanyagolod a barátaidat, családodat, mert nem veszed föl a telefont, amikor hívnak."

    Ez nincs így, soha nem hagyok lezáratlanul semmilyen megkeresést, amikor alkalmassá válik, első dolgom, hogy visszahívom/megkeresem az illetőt. A munkát fontosnak és munkaidőben elsődlegesnek tartom, a munkáltatók nem szeretik azt látni, hogy a dolgozó munka közben/helyett telefonálgat, hacsak nem az a munkája. Ha emiatt kirúgják az embert, kereshet új megélhetést és megnézheti magát a családdal való törődésével együtt. :D
    De hogy ne menjek át teljesen off-ba, lényegében a "függők" ezen időszakban is közel 100%-ban képesek követni a közösségi oldalakat.

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák