Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poli27

    veterán

    válasz SzaboZE #13 üzenetére

    Jha meg az utolsó elköltött filléredet is nyomonkövetik kösz nem.......

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz SzaboZE #13 üzenetére

    Pedig abba az irányba visz az út. A felvetésed persze jogos, hiszen nem lehet elvárni, hogy minden kistermelő, meg zokniárus saját mobilterminált üzemeltessen, de erre is a technológia adja meg a választ. Egyik megoldás a mobiltelefonos fizetés lehetne, amihez persze mindenkinek kellene saját okostelefon...ami ma szerencsére / sajnos? nem gond, mert lassan csak azt lehet kapni, illetve kell hozzá mobilnet, akár csak egy speciális korlátozott fajta, amit a pénzt kezelő bank, vagy a kártyás cég állna és csak pénzügyi tranzakciókra lehetne használni. (Olyanra gondolok, mint amilyen az Amazon whispernet, ahol az ügyfélnek egy fillérjébe se kerül a mobil"interrnet") Ez után csak a megfelelő biztonságról kellene gondoskodni a telefon és a kommunikáció oldalán, illetve kell hozzá egy alkalmazás. Kényelmi funkció lehetne az NFC vagy a QR kód leolvasás.

    A dolog egyszerű és kényelmes lenne mindkét félnek: Sétálsz a piacon, kérsz 1 kiló paradicsomot, meg pár szem almát, az árus leméri, beüti a saját telefonjába az árat, vagy akár tételenként külön, te meg odatartod a telefont, amire megjelenik nálad a fizetendő ár és megkapja a telefonod az árus számlaszámát. Te leokézod, átmegy a pénz, az árus meg megkapja az üzenetet a saját telefonjára, hogy megérkezett a pénz.

    Kényelmi szempontból az árus oldalán lehet egy kis olcsó terminál is, amivel egyszerűbb dolgoznia.

    Még azt se mondhatnánk hogy ez a jövő, mert ennek a megoldásnak az összes technológiai megoldása létezik jelenleg is, sőt részben ugyanígy van használva, hiszen van mobiltelefonos fizetésre lehetőség már ma is. Se a kistermelőnek, árusnak, se a vásárlónak nem kerülne pénzébe, vagy csak annyiba, mint az éves kártyadíj ami most is van. Ugyanígy működne a dolog, ha megvennéd a szomszéd biciklijét.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • KisDre

    senior tag

    válasz SzaboZE #24 üzenetére

    Amióta pénz a pénz, az azóta "szükséges rossz". Pontosabban amikor még "1 aranytallér 1 aranytallért ért" (értsd=nem ingadozott a pénz értéke), akkor még rendben voltak a dolgok, na de mikor megjelent a kamat a kölcsön a lufinyúlkutyafülehalálánakarákja na akkor aztán...

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

  • Penge_4

    veterán

    válasz SzaboZE #24 üzenetére

    Ezért kell bitcoint használni. Mindkét probléma megoldódik. Egyébként meg teljesen mindegy, mert csalás így vagy úgy, de lesz.

    Ha az adócsalás oldaláról közelíted meg, nem a piaci árus Mari nénivel van a gond, hanem a milliárdos toplistával, politikusok, nagyvállalkozók, offshore ügyeskedők, akikkel nem tudnak semmit csinálni.

    A probléma inkább a korszerűtlenségével van. Magadnál kell hordanod valamennyit, ha túl sokat, akkor veszélynek vagy kitéve, ha túl keveset, akkor esetleg nem tudsz fizetni valahol, a pénztárnál számolgathatod, a pénztáros a visszajárót számolgathatja. Elázik, kimossák, stb. Csak a gond van vele. Ráadásul ugyanúgy egy értéktelen papírfecni, (szemben pl. a nemesfémekkel), aminek az inflációs lufigazdaság ad értéket.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz SzaboZE #24 üzenetére

    A százalékos arányt nem tudom, de már most is a "virtuális térben" zajlik a pénzforgalom nagy része, számlákról számlákra vándorolva. Az mindegy, hogy ezer forintod van kézben vagy számlán, mert ha csökken a pénz értéke, egyszerre hat mindkettőre, csak az előbbit könnyebb elhagyni, ellopni, sőt a virtuális pénznél mindennek nyoma van.

    Nem akarom kicsinyíteni a virtuális pénzel járó veszélyeket, mert ha megszűnne a készpénz, akkor a bűnözők is a virtuálisat próbálnák ellopni valahogy, de annak a rendszernek a biztonságára már globálisan összefogva lehetne ügyelni. A bitcoinnal kapcsolatos sorozatok bűncselekmények és az értékének drasztikus változásai is jól mutatják, hogy nem mindegy hogy hogyan valósítanak meg egy ilyen rendszert.

    Az is lehet, hogy ha valahol megszűnik a készpénz, akkor az abban az országban tevékenykedő tevékenykedő erre szakosodott bűnözők mennek a könnyű célpont után, vagyis olyan országokban megnő a bűncselekmények száma, ahol még van készpénz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák