Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Nem értek hozzá, de azt nem tehetnék meg a kártyatársaságok, hogy a nem csipes ATM-ek és kártyaelfogadókhelyek ne férhessenek hozzá a chipes kártyák adataihoz? Ez elősegítené azt is, hogy több helyen legyen chipes terminál. Emellett az EU-ban is meg kellene határozni egy határidőt a hagyományos bankjegyek használatának megszűntetésére, amivel eltünnének az ATM-ek is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz SzaboZE #13 üzenetére

    Pedig abba az irányba visz az út. A felvetésed persze jogos, hiszen nem lehet elvárni, hogy minden kistermelő, meg zokniárus saját mobilterminált üzemeltessen, de erre is a technológia adja meg a választ. Egyik megoldás a mobiltelefonos fizetés lehetne, amihez persze mindenkinek kellene saját okostelefon...ami ma szerencsére / sajnos? nem gond, mert lassan csak azt lehet kapni, illetve kell hozzá mobilnet, akár csak egy speciális korlátozott fajta, amit a pénzt kezelő bank, vagy a kártyás cég állna és csak pénzügyi tranzakciókra lehetne használni. (Olyanra gondolok, mint amilyen az Amazon whispernet, ahol az ügyfélnek egy fillérjébe se kerül a mobil"interrnet") Ez után csak a megfelelő biztonságról kellene gondoskodni a telefon és a kommunikáció oldalán, illetve kell hozzá egy alkalmazás. Kényelmi funkció lehetne az NFC vagy a QR kód leolvasás.

    A dolog egyszerű és kényelmes lenne mindkét félnek: Sétálsz a piacon, kérsz 1 kiló paradicsomot, meg pár szem almát, az árus leméri, beüti a saját telefonjába az árat, vagy akár tételenként külön, te meg odatartod a telefont, amire megjelenik nálad a fizetendő ár és megkapja a telefonod az árus számlaszámát. Te leokézod, átmegy a pénz, az árus meg megkapja az üzenetet a saját telefonjára, hogy megérkezett a pénz.

    Kényelmi szempontból az árus oldalán lehet egy kis olcsó terminál is, amivel egyszerűbb dolgoznia.

    Még azt se mondhatnánk hogy ez a jövő, mert ennek a megoldásnak az összes technológiai megoldása létezik jelenleg is, sőt részben ugyanígy van használva, hiszen van mobiltelefonos fizetésre lehetőség már ma is. Se a kistermelőnek, árusnak, se a vásárlónak nem kerülne pénzébe, vagy csak annyiba, mint az éves kártyadíj ami most is van. Ugyanígy működne a dolog, ha megvennéd a szomszéd biciklijét.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Mumukuki #19 üzenetére

    Az egyértelmű, hogy úgy nem terjedne a módszer, ha mellette létezne a készpénzfizetés, de előbb vagy utóbb azt meg fogják szüntetni a kormányok. Nálunk is volt már rá próbálkozás és majdnem át is ment a parlamenten egy törvény, ami a vállalkozóknál kötelezővé tette volna, hogy minden vállalkozások közötti tranzakció elektronikus legyen, vagyis követhető, a gazdasági bűncselekmények megakadályozása, felderíthetősége miatt...aztán a politikusaink úgy döntöttek, hogy ők rosszúl járnának ha nem halászhatnának továbbra is a zavarosban, így nem szavazták meg. Sajnos most is úgy tűnik, hogy amíg az átlagembert egy forintért is felakasztaná az adóhatóság, a nagy vállalkozók, áfacsalók törvényen felül állnak. Szóval biztos nem a mi kormányunk lesz a készpénzmentes országhoz vezető út építője, hanem talán a skandináv országok, de olvastam, hogy Izrael is ebben gondolkozik.

    Ott ahol az állam komolyan veszi az adócsalást minden oldalról, biztos hogy ebbe az irányba fogják terelni a dolgokat, hiszen követhetővé válna minden tranzakció és egy cég pl. nem menthetné ki egyszerűen a csődbe vitt cégéből a pénzt, adóssághegyeket felhalmozva maga után. Arról nem beszélve, hogy a készpénz megszűnésével is elég szép költségektől szabadulna meg a kormány, a bankok és az üzletek, hiszen nem kellene pénzt vernie, nyomtatnia, szállítania, őriznie, számolnia, kvázi megszűnne a bankrablás, a pénzhamisítás mai formája, sőt a tolvajlás, rablás, betörés is csökkenne.

    (az elektronikus-digitális biztonságra persze még nagyobb hangsúly helyeződne)

    Az átlagember pénzügyeinek nagy része már ma is nyitott könyv a hatóságok számára, így számukra a készpénzmentes világ nem járna nagyobb nyitottsággal.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz SzaboZE #24 üzenetére

    A százalékos arányt nem tudom, de már most is a "virtuális térben" zajlik a pénzforgalom nagy része, számlákról számlákra vándorolva. Az mindegy, hogy ezer forintod van kézben vagy számlán, mert ha csökken a pénz értéke, egyszerre hat mindkettőre, csak az előbbit könnyebb elhagyni, ellopni, sőt a virtuális pénznél mindennek nyoma van.

    Nem akarom kicsinyíteni a virtuális pénzel járó veszélyeket, mert ha megszűnne a készpénz, akkor a bűnözők is a virtuálisat próbálnák ellopni valahogy, de annak a rendszernek a biztonságára már globálisan összefogva lehetne ügyelni. A bitcoinnal kapcsolatos sorozatok bűncselekmények és az értékének drasztikus változásai is jól mutatják, hogy nem mindegy hogy hogyan valósítanak meg egy ilyen rendszert.

    Az is lehet, hogy ha valahol megszűnik a készpénz, akkor az abban az országban tevékenykedő tevékenykedő erre szakosodott bűnözők mennek a könnyű célpont után, vagyis olyan országokban megnő a bűncselekmények száma, ahol még van készpénz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Egyébként legalább opcionálisan választhatónak kellene lennie annak, hogy a chipes kártyámat ne lehessen használni mágneses leolvasóban. A többségnek szerintem megérné az extra biztonság, mert a kevesebb elfogadóhely jó esélyjel semmiben sem fogja érinteni őket, mert nem utaznak olyan országokba, ahol ez gond.

    Az jutott most eszembe, hogy ha lemágnesezném a chipes kártyámon a mágnescsíkot, attól még működőképes maradna? Vagyis a chipes termináloknak nincs szükségük a mágnescsíkon tárolt információkra a tranzakcióhoz, ugye?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz lexter00 #35 üzenetére

    Gondolom a kereskedőknek pénzbe kerülnek ezek a terminálok és akinek már van egy "régebbi" chipes, az nem fogja magát újra költségbe verni, hogy paypassos terminálja legyen. Főleg nem egy kis forgalmú helyen, ahol még annyi előny sincs belőle, hogy kevesebb időbe telik egy-egy tranzakció. Nagy áruházaknak megéri, mert így kevesebb pénztárossal le tud kezelni hasonló forgalmat és/vagy gyorsabban halad és rövidebb a sor, ami szimpatikus a vásárlóknak. Egy kis üzletnek semmi haszna nincs az egészből, szóval hacsak nem ingyen vágják hozzájuk, nem váltanak paypass-ra, csak ha a másik terminál tönkrement.

    Nekem a paypassban az nem szimpatikus, hogy 5000Ft alatt nem kér PIN kódot és ezen változtatni se lehet, vagyis ha ellopják, könnyen vásárolhatnak vele. Emiatt, ha lejár a kártyám, továbbra is hagyományosat kérek.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz lexter00 #37 üzenetére

    Na őket aztán nem szokta érdekelni ha kilométeres is a sor, legalábbis a Pennynél ezt tapasztalom, de ezek a diszkontok hasonlóan működnek. Aki a kasszában van, annak is el kell menni árut feltölteni, így jellemzően csak 1 pénztár fut, vagy néha egy sem.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák