Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blueMerle

    veterán

    Ilyenkor azért nagyon boldog vagyok hogy nem magyarországon vállalkozok, de komolyan. Időnként olyan rideg dolgokat olvasok és hallok, hogy el sem hiszem hogy jogállamban ilyen létezik. Nálunk sem fenékig tejfel a vállalkozói környezet és feltételek, node MO-hoz képest ez itt maga a paradicsom. :U

    Nálunk is volt ilyen pénztárgép-hiszti, de ez kimerült annyiban hogy a meglévő pénztárgépekhez kellett egy nem-online modult venni (50 euró körül azt hiszem) és ennyi, olyan pénztárgépet használsz amilyet csak akarsz.

    [ Szerkesztve ]

  • blueMerle

    veterán

    válasz weiss #21 üzenetére

    Hát, bizonyára azért menekül hozzánk irdatlan mennyiségű magyar cég mert olyan hűdejó magyarországon vállalkozni :U Tudod hogy mennyivel (elképzelni sem tudod) több marad egy itteni vállalkozó zsebében? Én nem tudnék egyetlen embert sem alkalmazni magyarországon abból a bevételből, ami átlagosan befolyik havonta (egyszer kiszámoltuk). Sőt, lehet hogy én sem tudnék megélni. De ez nagyon off, olvasgass kicsit utána a témának. Én itt élek a határnál, közel 10 éve van egy kis cégem, az ügyfeleink fele magyarországi, nekem nem kell bemutatni mi a helyzet :)

    Buta, hülye törvények itt is vannak. De minden (adózás, cégalapítás, stb..) sokkal, sokkal egyszerűbb nincs ezerféle adó különféle álneveken (hozzájárulás, illeték), kacifántos szivatások a cég működését illetően, és a legfontosabb, hogy hó végén több marad a zsebedben. Ez azért nagyon nem mindegy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák