Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gghrtz

    őstag

    válasz lapa #73 üzenetére

    Az életszínvonal nőtt, és SOKKAL több a kiadás (telefonszámla, internet, telefon, tv, sokkal többféle termék van stb.) De azért azt tegyük hozzá, hogy a bérek is csökkentek, sokan HITELBŐL veszik ezeket, átrendeződött a társadalomban a jövedelmek aránya, és nem éppen pozitív irányba... Egy biztos. Ha régen volt munka, amikor még nem is kellett ennyi szellemi munkás, akkor ma miért ilyen sok a munkanélküli? Szerintem azért mert régen talán volt termelőipar, ami elő is állított valami hasznosat. (értsd: Élethez nélkülözhetetlen: Étel, ruha stb.. ) Az meg, hogy magasabb az életszínvonal a technika fejlődésének köszönhető, egy LED lámpa pl. lehet kb. annyi költségbe van, mint régen sok gyertya/petróleumlámpa. Bocs, ha faszságokat írok, csak 24 vagyok így nem éltem a régi rendszerben. Egy tuti. Nyugaton van valami normális termelőágazat, nem csak kereskedéssel foglalkozik mindenki, és ott gondolom nem külföldi cégek bérrabszolgái az emberek... (És nem is akarják a másik szemét sem kilopni)

Új hozzászólás Aktív témák