Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blyan

    félisten

    válasz #13260800 #63 üzenetére

    Dehogy merül fel a kérdés, kizárólag akkor, ha hülyeségeken gondolkozik az ember...
    Vannak törvényszerűségnek, amiket nem, vagy csak olyan körülmények között lehet megkerülni amely túlmutat az egyszerű anyagi léten, és nem spirituálisan értem.
    De alapvetően az ember tudja kontrollálni magát, a viselkedését, a tetteit, még a reakcióit, sőt annak sebességét is tudja változtatni. Mindezt tudatosan, más kérdés, mennyi erőfeszítés és energia szükséges hozzá. Én hirtelen haragú vagyok, és nagyon könnyen felmegy a pumpa bennem, ez automatikus, de uralkodni tudok magamon, ha szükséges, mert nem irányíthat a belém kódolt tulajdonság mindig, mindenkor.
    És igen, ha megijedek, akkor adrenalin szabadul fel, amit nem kontrollálhatok, de ez megmenti az életem, mert a szervezetem védekező része (ami pont azért automatikus, mert ha ezt tudatosan kellene csinálnom, a reagálással töltött idő az életembe kerülne ), viszont, hogy mennyire vagyok ijedős vagy sem, azért én is felelek, és változtathatok rajta.
    És ha a szőke nagy mellű macáktól begerjedek, ettől ezt még figyelmen kívül tudom hagyni, ha muszáj. Mert én irányítok.

    De ehhez már külön topik kellene. A kvantumfizika és -elméletek meg nagyon jók, de olyan magasságokba emelkednek, amelyeket kár úgy boncolgatni, hogy azt a mindennapi életre akarjuk rávetíteni.

    [ Szerkesztve ]

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Új hozzászólás Aktív témák