Új hozzászólás Aktív témák

  • .-Cs0SzA-.

    aktív tag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    De csak azért például egy kevésbé elismert egyetemen/fősulin megszerezni egy diplomát, mert nem szeretne az ember a szülői házban maradni, szerintem nagy hülyeség...
    Ráadásul a szegedi egyetem egy eléggé jó hely.
    A másik dolog, hogy a továbbtanulás elég költséges dolog, főleg manapság.Igaz ez függ az egyén anyagi helyzetétől, de ha otthon tanul az gyerek akkor nagyságrendekkel kevesebbe kerül a szülőknek, és ez szerintem eléggé lényeges dolog. Megin más tészta ha közben dolgozik a diák és részben magának finanszírozza.

    Én középiskolás korom óta távol tanulok és tudom mennyire jó dolog tud lenni az ha az ember már tanulás közben is kap egy nagy kanállal az önállóságból, és nem csak a későbbi életben való boldogulásban segít hanem jobban is éreztem magam a folyamatos szülői felügyelet nélkül, de ezt a szülői házban is el lehet érni igaz nem olyan szinten mint távol attól. És egy egyetemista "gyerekre"(itt a gyerek nem szó szerint értendő :) ) már azért nem úgy tekintenek a szülők mint egy középiskolás kamaszra.

    Szerintem ilyen szempontb alapján meghozni egy ilyen fontosságú döntést marhaság, és pont.

Új hozzászólás Aktív témák