Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hurkaleves

    őstag

    válasz MongolZ #30 üzenetére

    az alapvető dolog amit mondani szeretett volna, hogy 35W TDP kerettel 3 éve 4mag+HT i7-et készítettek a konkurenciáék ami péppé veri, miközben AMD-ék mostanra értek el oda, hogy 35W TDP-ből picit több mint fele teljesítményt tudnak kisajtolni több szálas számolásban. egyébként amennyire lehet hinni a passmark-nak egész jó teljesítményt hoz a 8800P (AMD-n belül). nekem 2 éve volt egy asztali AMD-s gépem egy X4 750K procival és azt a szintet hozza, sőt egy szálon még jobb is. tehát házon belül a 100W-os asztali procit hozza 35-ból és még az IGP-je is jobb. ez szép előre lépés. az viszont tény, hogy amd kb. 2 szeres TDP mellett tudja hozni az intel tempóját. ez itt az alapvető problem. ebben a linkben van egy összehasonlítás ahol "öröm nézni" hogy a 2 mag+HT intel mobil i5 15W TDP-vel hogyan tartja pariban a másik két AMD procit! sőt egy szálon oda is ver!
    AMD párti vagyok, de a töketlenkedés miatt kb. 2 éve átálltam intel+nv laptopra. ettől függetlenül érdekelne egy nem hivatalos és/vagy hivatalos teszt az új AMD-s Y700-ról, főleg a dual graphics-ról, hogy mit produkál.

Új hozzászólás Aktív témák