Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tope

    addikt

    válasz Aliszalámi #43 üzenetére

    Szeretnék egy saját lakást, autót, szerintem ez minimum elvárásnak tekinthető, de fizetésből ? Ahhoz kb. nettó 200-at kéne keresni alapból, de hol vannak ezek az állások, ja hogy nem nagyon van ilyen. És akkor még a gyerekvállalásról nem is beszéltünk, ahhoz kell ám a pénz.

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Aliszalámi #43 üzenetére

    Én is mérnök vagyok. És nem nézem le azt, aki kint dolgozik a futószalag mellett azokkal a gépekkel, amiket én terveztem. Ha ő nem lenne (mert mondjuk mindenki 300ezret kereső mérnök lenne), akkor Te nagyon hamar munkanélküli lennél. És ezek az emberek szánalmasan keveset keresnek. Persze, meg lehet belőle élni. Vegetálni ellehet 50 ezerből is havonta. Csak akkor ne állmodj a zsömlén, meg a vízen kívül semmi másról.
    A húgom diplomás szociális dolgozó (most volt tüntetni Pesten béremelésért). 90ezret keres! Szerinted ez reális? Persze a válasz gondolom az, hogy miért nem tanult mérnöknek. Csak akkor senki nem lenne, aki elintézné neked a családi pótlékot, meg a szociális juttatásaidat, és akkor meg az lenne a gond. Tudod mire elég 90ezer forint. Szinte mindenre, egész addig, amíg a szülőknél lakik. csak valamikor majd el kell kezdenie a saját életét élni. És havi 90ezerből sosem fog lakást , autót venni, gyereket vállalni...
    Az állami béreket meg egyáltalán nem a piac határozza meg, hanem az a sok vízfej a parlamentben. A versenyszféra béreit a piac határozza meg, csak ha nem fogadod el a hozzádvágott 80ezret a szalagmunkáért, akkor behívnak egy oylat, aki már fél éve közmunkás 50ezerért, és az el fogja vállalni 80-ért is. Szóval nesze semmi, fogd meg jól!

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák