Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz dabadab #42 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled. A könyveim jelentős része már évek óta a pincében van, mert a viszonylag kis lakásban nem férnek el. Lassacskán elég sokat beszereztem közülük elektronikus formában (pl. SLP), plusz nagyon sok könyvet szereztem be angolul és németül, szintén elektronikus formában.

    Én szerencsés alkat vagyok, jobban szeretek monitoron olvasni (irodalmat is), de pl. barátnőmet nem tudom erre rávenni. Ő igen konzervatív, vsz. a különféle e-papírok sem fogják meggyőzni, de ha másképp nem, kihalásos alapon az e-papír fejlettebb formáié a jövő, ez kétségtelen.

    Sajnos a váltás igen lassú lesz, részben a másolásvédelmek miatt, a kiadók ui. szépen ragaszkodnak a papíralapú könyvekhez, mivel egy minőségi digitalizálás (scan, OCR, korrektúra) nagyságrendekkel több munkát és hozzáértést kíván, mint egy audio CD rippelése bármilyen formátumba. Én is jópár könyvemet közzétettem már az SLP-n, bizony legalább egynapi munka egy 2-300 oldalas könyv digitalizálása, és akkor ez még "csak" szépirodalom, ahol nem jellemzőek az ábrák, netán árnyalatos, színes illusztrációk.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz dabadab #42 üzenetére

    szoktam mostanában 3.5"os iphonen netezni, olvasgatni, szélessége minte egy regény elég jó.

    10éven belül én guttenbergi fordulatot várok ezen a területen. A kiadók/boltok.... meg kössék fel magukat amikor egy már rég nem jogdíjas könyvért amit kiadtak eddig 20* MOon elkérnek 2490Ftt. Persze sejtem mindent elköetnek az "e"olvasás ellen.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák