Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Dare2Live #36 üzenetére

    Hidd el vannak nálad elborultam zene őrültek, én láttam már nem egy embert akinek TB-os méretben van megosztva lossless. Az viszont nem mindegy hogy valaki azért ír ki valamit mert tényleg úgy érzi valaha is szüksége lesz rá vagy csak az általad is írt bírtoklási vágy hajtja. Idestova 4-5 éve vannak DVD-im, nemrégiben léptem át a 100 lemezt és most is úgy érzem hogy amiket kiírtam annak a fele már soha az életben nem fognak kelleni, pedig így is nagyon erős szelekción megy át minden (na jó, mióta olcsó az üres DVD nem annyira erős). Sebaj, úgy is át fogom írni ami kell újraválogatás után Blu-ray-re mint anno a CD-ről a DVD-re váltás esetén (úgyis esedékes a DVDk életkorát figyelembe véve) és akkor megint redukálom a fizikai lemezszámot.

    Az viszont szomorú hogy a zenéket neten nem lossless-ben hanem tömörítvényekben lehet megvenni. Én akkor fizetnék értük ha lossless-ben másolásvédelem nélkül megkapnám és utánna ha kell megtarthatnám lossless-ben, hordozható lejátszóra pedig mp3/aac/vorbis -ba át tudom tömöríteni egyéni igényeim szerint (egyébként itt is lehetne a fent vázolt rendszert használni, P2P okos kihasználásaként). Fontos lenne még egy okos árazás. Ha például a régebbi lemezeket 800-1000 ft os darabáron lehetne venni (vagy mégolcsóbban nagyobb csomagban) azzal teljesen egyet tudnák érteni (nincs fizikai lemez, nincs papír, nincs nyomtatás, sőt akár kiadó sincs hanem közvetlen a zenésztől jön a virtuális korong, ezek költsége lejönne a CD árához viszonyítva), csak sajnos kevés esélyét látom hogy ez megvalósul.

    Ha már felhoztam a Steam-et.. ott is szemezek jónéhány játék csomaggal. Hihetetlen áron meg lehet kapni pl. Unreal összes vagy Quake összes csomagokat, és annyit ezek bőven megérnek ha még évek múltán is le tudok ülni velük játszani; azokra a játékokra nem sajnálom a pénzt kiadni mert 100% ig megérik az árukat. Lesz keresetem sor is fog kerülni rá. Mostani játékok közül nem egy még odáig sem jut el hogy esetleg beszerezném kipróbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • shtml

    őstag

    válasz Dare2Live #36 üzenetére

    Elég korlátozott a zenei érdeklődésem, csak jazzt (ezen belül sem mindent) és klasszikus zenét ("komolyzenét") gyűjtök.

    Dave™: Igen könnyen megtalálok bármit. Először is a jazzben a zeneszámok átlagosan hosszabbak 4 percnél, a klasszikus zenében pedig egy-egy mű még ennél is hosszabb, még ha több trackből áll is. Plusz az 1,200 DVD között van jópár DVD rip is koncertekről, természetesen ezek is veszteségmentesen. Továbbá klasszikus zenénél művek, jazznél albumok vagy előadók szerint keresek, bár persze tudok track szerint is keresni.

    Egy Bach-összkiadás kb. 150-160 audio CD, ez veszteségmentesen tömörítve önmagában több 40GB-nál, és nekem van háromféle is.:) De egy Mozart-összkiadás is közelíti ezt, igaz, abból csak egy van nekem. És ne feledd, a klasszikus zenében ugyanazt a művet igen sokféle előadásban kiadják és ezek között lényeges különbségek is vannak. Jazzben meg a régi analóg felvételek remasterjei azok, amelyeket gyakran szintén érdemes beszerezni. Baromi nagy hangzásbéli különbségek lehetnek pl. egy eredeti analóg felvétel, ugyanannak a Rudy van Gelder-féle és Ron McMaster-féle remasterje között.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák