Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Postas99 #46 üzenetére

    Nem értek egyet.

    Én aztán messze nem tartozom a technikai analfabéták közé, de szerintem sem éri meg az ilyesmit tartogatni.
    Sokkal inkább tartom értelmes útnak egy profi szimulátor létrehozását, amiben sokféle mechanikus és elektromos eszközt lehetne megtekinteni működés közben, magyarázattal, akár külön laikusoknak, és külön szakértőknek.
    Persze, ez drága, meg minden, de egyszer kell meglépni, és utána egy rakás régi elfeledett cuccot be lehetne digitalizálni.
    A működési elve, mint technikai érdekesség nagyon értékes, és feltétlenül megőrzendő, ellenben maga az eszköz fizikai mivoltában - szerintem - inkább nyűg, ami hosszú távon egyre nagyobb nyűg lesz, és a végén úgyis szétrohad magától. Ha pedig karban tartogatják, akkor úgyis drágább lesz, mint a szimulátor.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • DonElvis

    tag

    válasz Postas99 #46 üzenetére

    +1, pontosan így van.

    Kizárt dolog, hogy ne lehessen újra üzembehelyezni egy rotaryt. A Kelenföldi (nem emlékszem az eredeti nevére, mekkora szégyen) suliból párszor voltunk a Krisztina kp.-ban akkor még vígan üzemeltek ezek a gépek. Elég sokat tanultunk ezekről a köszpontokról, érettségin sikerült kihúznom ennek a szerkezetnek az impulzus bevételező láncát, mint megépítendő áramkör. Most multam 40, a korosztályomból biztosan sokan vannak, akik konyítanak még valamit ehez a géphez, lehet nem forgógépes-t hanem forgótárcsás-t írnának egy ilyen cikkben.
    Nem lenne egyszerűen utánanézni, hogy melyik suliban tanították ennek a berendezésnek a felépítését?
    Nekem nem lenne szívem kidobni. Tudom, hogy a központ megmentéséhez nem lehet letölteni egy alkalmazást és az is lehet, hogy koszos lenne a kezünk mert full mechanikus, sőt, egy árva darab processzor sincs benne, mitőbb még öndiagnosztikát sem lehet vele készíttetni, de egy próbát megérne.

    Ami nem számít, az nem érdekel

  • Bici

    félisten

    válasz Postas99 #67 üzenetére

    A hozzáértésemmel és a "beteges" értékrendemmel kapcsolatos részekre szerintem nem érdemes válaszolni, de a digitalizálós kérdésedre szívesen leírom az elképzelésemet.

    - Először is le kell modellezni az egészet fényképek alapján, ezt részben lehet automatizálni, csak utána kell kézzel pontosítani, hibákat kijavítani, külön alkatrészeket külön objektummá alakítani, stb. Nincs benne semmi nehézség, csak ugyebár nagyon sok munka.
    - A mechanikus részeknél meg kell adni valami fizikai könyvtár segítségével a fizikai tulajdonságokat.
    - Fel kell venni a kapcsolási rajzot egy áramkör szimulációs progival. Itt szerintem az jelenti a fő nehézséget, hogy a mai könyvtárakban nem szerepelnek a régi áramköri elemek a szimbólumok között, ezeket létre kell hozni.
    - valahogy összehozni az áramkör szimulációt és a képet létrehozú részt, ehhez nyilván kellene sok fejlesztés, bár lehet, hogy létezik erre is kész megoldás.

    Ha minden kész van, akkor pl. VR szemüveggel körbe lehetne nézni, mintha ott lennél mellete és létnád a működését.
    Ki-be lehetne kapcsolni, meg akár el is lehetne rontani, illetve máshogy működtetni, kisérleti jelleggel, pl. kiveszel egy alkatrészt, és a szimuláció lekövetné.
    Akár bele lehetne zoomolni a belsejébe, hogy lásd azokat a részeket, ami a valóságban nem látszik, stb, stb.

    Meg persze, biztos nem jutott eszmebe sokminden, és az is nyilvánvaló, hogy hatalmas fejlesztés lenne, de ha valaki egyszer megcsinálná az ehhez szükséges keretrendszert, akkor onnantól több régi, már nem is működő eszközt meg lehetne így mutatni az érdeklődőknek.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák