Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Postas99 #46 üzenetére

    Nem értek egyet.

    Én aztán messze nem tartozom a technikai analfabéták közé, de szerintem sem éri meg az ilyesmit tartogatni.
    Sokkal inkább tartom értelmes útnak egy profi szimulátor létrehozását, amiben sokféle mechanikus és elektromos eszközt lehetne megtekinteni működés közben, magyarázattal, akár külön laikusoknak, és külön szakértőknek.
    Persze, ez drága, meg minden, de egyszer kell meglépni, és utána egy rakás régi elfeledett cuccot be lehetne digitalizálni.
    A működési elve, mint technikai érdekesség nagyon értékes, és feltétlenül megőrzendő, ellenben maga az eszköz fizikai mivoltában - szerintem - inkább nyűg, ami hosszú távon egyre nagyobb nyűg lesz, és a végén úgyis szétrohad magától. Ha pedig karban tartogatják, akkor úgyis drágább lesz, mint a szimulátor.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • DonElvis

    tag

    válasz Postas99 #46 üzenetére

    +1, pontosan így van.

    Kizárt dolog, hogy ne lehessen újra üzembehelyezni egy rotaryt. A Kelenföldi (nem emlékszem az eredeti nevére, mekkora szégyen) suliból párszor voltunk a Krisztina kp.-ban akkor még vígan üzemeltek ezek a gépek. Elég sokat tanultunk ezekről a köszpontokról, érettségin sikerült kihúznom ennek a szerkezetnek az impulzus bevételező láncát, mint megépítendő áramkör. Most multam 40, a korosztályomból biztosan sokan vannak, akik konyítanak még valamit ehez a géphez, lehet nem forgógépes-t hanem forgótárcsás-t írnának egy ilyen cikkben.
    Nem lenne egyszerűen utánanézni, hogy melyik suliban tanították ennek a berendezésnek a felépítését?
    Nekem nem lenne szívem kidobni. Tudom, hogy a központ megmentéséhez nem lehet letölteni egy alkalmazást és az is lehet, hogy koszos lenne a kezünk mert full mechanikus, sőt, egy árva darab processzor sincs benne, mitőbb még öndiagnosztikát sem lehet vele készíttetni, de egy próbát megérne.

    Ami nem számít, az nem érdekel

Új hozzászólás Aktív témák