Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Cathfaern #49 üzenetére

    Miért lenne rosszabb? a felhőben alap oprendszert kapsz, felöltöztetni, üzemeltetni ugyanúgy kell, mégpedig neked. Nem az a varázslat, hogy fel tudod-e rakni a csupasz hardverre az oprendszert, hanem az, hogy be tudod-e állítani az apacsot meg a többit.

    (#55) julius666: miért adná neked olcsóbban, mint amennyiért előállította? mindent, amit szolgáltat, bekerülési költség+profitráta szinten fogod megkapni. te is meg tudod csinálni, kicsit drágábban-profitráta.

    "saját rendszergazdának kéne méregdrága hardvereket cserélni ha valami elpukkan": úgy látom, a cloudok rendelkezésre állásánál sokkal jobbat is tudok produkálni megfelelő beszállítói szerződésekkel.

    "Ja és akkor energiaköltségek" miért adná a cloud az energiát ingyen? be fogja rajtad vasalni.

    "ha olyan csomagra fizettél elő készenlétben áll a felhőben egy másik gépen": felhőben melegtartalék? valahogy én nem értem, mi az a felhő? az nem arról szól, hogy a virtuális gépem mindig üzemel? Nem fizetek elő melegtartalékra, mert ez alapvető eleme a szolgáltatásnak, ha nincs benne, akkor nem cloud.

    "de ettől még kurvára nem inkompetens managerek fassága és igenis sokat lehet rajta spórolni.": majd meglátjuk pár év múlva. és nem csak azért, mert addig még meg fog borulni néhányszor a felhő. az informatikai outsource is naaagy buzzword volt 4-5 éve, mára meg kiderült, hogy inkompetens managerek himbilimbije.

    (#59) Cathfaern: 50 rendszergazda 200 ezer virtuális szerverre, vagy 2 arra a néhányra, ami nekem dedikált vas is meg ember is. melyik esetben kapod vissza hamarabb a szolgáltatást?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák