Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vazzee

    csendes tag

    válasz Bunken #11 üzenetére

    First: Grat az új vashoz!

    Óvatosan a motoron, és motorozz helyettem is! :--)
    Bár remélem hamarosan én is ki tudok majd menni motorozni!

    Tanács a következőhöz:
    "Szeretnék majd idővel egy Full HD-s monitort"

    Gratula hozzá, ha motorozás mellett meg tudod venni.

    Remélem a következőkre felkészültél:

    - Min. Crossfire kiépítése - feltéve ha ki is akarod használni a Full-Hd monitort, vagy azzal egyenértékű vagy picivel lassabb 1 GPU-s kari beszerzése.

    - Min. 1db 4 magos Black Ed. AMD proci, szigorúan túlhajtva. A 2 magos meg lehet próbálni eladni, csökkenti majd a ktsgeket.

    2 vs 4 mag: az újabb játékok megjelenésével, szemtanúi lehetünk annak, hogy ha lassan is, de elkezdték megdolgoztatni a 3dik 4dik magot is. Ahol ez megvan, ott hiába rendelkezik magasabb órajellel a 2 magos, de nem tud mit kezdeni a 4 mag számítási teljesítményével.
    Erre saját példa: gtx460SLI, 8400@3800, 4 gig ddr2 vs 5970, q6600@3400, 4 gig ddr2 - ez az SLI pariban van az 5970nel -
    Játék BFBC2: uot, ua player: SLI: 40 FPS - 5970: 60+ FPS, mutiban meglehetősen sok, mert ez a különbség a 20 vs 40 szituban már sokat jelent. 40 mennyivel jácchatóbb mint 20? proci kihasználtság: e8400: 1. 95% 2. 75%, q6600: mind a négy mag 90%+

    5850: 1db felejtős Full-HD mellett. Min 2 giga VRAM az optimális.

    Ezeket abban az esetben kell figyelembe venni, ha:
    1980*1020/1200ben MAX beállítások mellett szeretnéd kiélvezni a Full-HD adta örömöket.

    Amennyiben visszaveszel a felbontásból, graf részletességből, és főleg filmeket akarsz nézni, már lehet hogy nem kell a fentiekre beruháznod.
    Ha főként gémelni akarsz, és úgy veszel vissza a beállításokon, akkor egy nagy pacára készülj fel, mert amit nem nativ felbontáson jáccol, az bizony ocsmány lesz, és ezt még az esetlegesen megtartható max beállítások sem képesek kompenzálni.

    Sztem jól gondold meg. Ha gondolod, tudok neked különböző játékokról különböző beállításokkal screenshotot küldeni.

    Elnézést előre is: azokra meg ne hallgass, akik azt mondják hogy fölösleges a gépfejlesztés a Full-HD-hoz, mert azok nem tudják mit beszélnek.

    Remélem hogy segítségnek és nem támadásnak veszed a kommentem.

  • Vazzee

    csendes tag

    válasz hackeeeee #31 üzenetére

    "Ezeket abban az esetben kell figyelembe venni, ha:
    1980*1020/1200ben MAX beállítások mellett szeretnéd kiélvezni a Full-HD adta örömöket."
    Asszem ezt nem vetted észre.

    "1GB Vram kevés fullHD-ban? Hát ha 8*AA/16*AF-t használsz, akkor biztos... Értelmes szűrő használat mellett még elég az 1GB-s vga is, sőt még a 768MB is. "
    Azt is leírtam, hogy kompromisszumok kötése mellett megoldható.

    Igen, a fejlesztést MAX grafhoz írtam, kompromisszumok nélküli megjelenítésre.

    "Miért adja el a procit, ha 4 magosítva van?" Ez ok, ezzel nem vitatkozom.:--)

    A sz@rul optimalizált progik miatt meg nem árt a tarcsi.

    Így márt ok? :--)

  • Vazzee

    csendes tag

    válasz Varoz #35 üzenetére

    Neked is ajánlom figyelmedbe ezt a mondatot:
    "Ezeket abban az esetben kell figyelembe venni, ha:
    1980*1020/1200ben MAX beállítások mellett szeretnéd kiélvezni a Full-HD adta örömöket."

    Az uccsó játék ami stabil 30+ FPSt produkált max grafon minden szituban az a Two Worlds 2, de ha jól emlékszem a dead space 2 is egész jól volt optimalizálva volt.

    Valóban el lehet lenni 1db gtx460 1gb kategóriájú kártyával 1080p-ben, de aki teheti, az a saját érdekében amint tud, fejlesszen.

  • Vazzee

    csendes tag

    válasz hackeeeee #56 üzenetére

    "Hát aki csak úgy játszik, hogy eszetlenül mindent felk*r maxra, az meg is érdemli, hogy még annyit költsön, amennyit..."

    Ok: MAX mínusz használhatatlan fícsörök. Pl: blur
    De a DA2ben is van 2 ami totál hazavágja az fpst és az egyiktől még ronda is lesz - nálam pl 30ról lett 5-10-.

    Amúgy miért baromság az, hogy ha vkinek van rá lehetősége, akkor az kiaknázza az adott engine-t?
    A MAX - def. lásd feljebb- sokat dob a játékélményen. Hazudik, aki azt mondja hogy nem. Crysis esetében még az sem tudta megmenti a dögunalomtól. Ott nem játékélmény volt, hanem vizuális élmény :--)

    Az megint más, ha vki komolyan veszi a multit, már-már versenyszerűen nyomja, és hogy meglegyen a plussz FPS visszavesz a grafból, de ott azért vmilyen szinten kárpótol a játékélmény, de nem teljesen.

    De asszem ez is uolyan örök téma mint a konzol vs pc.

Új hozzászólás Aktív témák