Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trydium

    csendes tag

    válasz hcl #20 üzenetére

    Hát... igen... :K
    Erről ennyit...

    [link]

    Remélem, van hozzá jó erősítőd és hangfalad !
    Nos, nem a fenti a digitális sz@rhoz, hanem egy VALÓDI zenei forráshoz !
    :R :C

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

  • válasz hcl #18 üzenetére

    Igen, egyértelműen fejlesztői verzió de az nekem nem tiszta hogy az extreme edition elötti azaz annak a korai verziója vagy már az EE-k utáni olcsósított rosszul sikerült verzió, netán egy alsó szegmenses xeon prototípusa, vagy valami gyengébb chipsettel való kompatibilítás miatt tervezett proci.
    A cpu world szerint volt egy nem kiadott széria Pentium D 9x3 néven amely az alacsonyabb fsbt jelöli. [link] (533fsb-t kiválasztva.) De ezen szériában csak az fsbben egyezik, inkább xeonokra hasonlít és ott szintén a 3-as szám jelöli az 533-at. (5043)

    Van még hasonló procim, de az nem ennyire érdekes. Core 2 Duo E8100 ami a legkissebb 6mb l2-es wolfdale.[link]
    Tervben van egy i7 4770 Es ami abból speckó hogy nem létező gpu van benne azaz a korabeli inteles de 2x annyi feldolgozóval. De kevés az amelyben működik is az igp. (QDE5)
    Aztán nagy projektnek xeon phi socketes verziója windowssal :DDD 250+ szállal gyakorlatilag rohadt sok 4t atom proci összedrótozva.
    Nvidia Teslákkal is játszottam de nincs benne semmi poén.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz hcl #33 üzenetére

    Azt szerintem mindenki csinálta és csinálja mai napig. Most v3-as xeonokkal foglalkozom ott 4-8, 10-12, 14-18 magosok voltak egyformák és tiltogatva lettek a magok. Akár úgy hogy a közös l2 cache meg maradt nagyobbra (pl 2643v3 20mb maradt mint egy 8 magosnál)
    Viszont amdnél egy bug miatt aktiválni lehetett, intelnél is lehetne ugyan úgy ha feltörnék a mikrokódot ami vezérli a proci működését. Meg sok minden mást is pl ES prociknál feloldott bck húzás 6 gennél. Tehát nagy baromság az hogy bck-val nem lehet húzni. Ugyan úgy a Z lap sem kell a tuningoz (kínai q67,b85..be is megy az unlocked tuning). Minden ilyen limit csak a profit miatt kell. [link] (bck-s tuning skylakenél)
    Netbrust időkben is talán úgy lehetett hogy pl celeron d megnyesett prescott volt tehát fizikailag rajta volt a teljes értékű chip csak le volt tiltva. Videókáryáknál ugyan ez.

    Ezért szeretem a es procikat, nem tudni mit rejt. Lehet valami durva unlocked cucc de lehet valami fos antituning zabagép kályha. Sajnos utóbbi a gyakoribb. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák