Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz hunluki #38 üzenetére

    Nálam másfél évvel ezelőtt pont a recsegő hang miatt ugrott az Ubuntu. 3 hangkártya van a HTPC-mben (illetve az egyik egy külső DAC). Még az belefért volna, hogy 2-3 kattintással több a váltás a kimenetek közt, mint dózeren (ott 3 kattintással körbejárom a 3 kimenetet, célprogival (AudioSwitcher)), de azt pl. nem emésztettem meg, hogy VLC-ben, ha volt egy olyan film, ami halkabb az átlagnál, és feljebb akartam tolni a hangerőt 100%-nál, akkor baromira torzítani kezdett.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • heihachi

    addikt

    válasz hunluki #38 üzenetére

    Én abban egyet értek veled, hogy pl a Mint az kiváló választás az általad említett esetekben (és még sok másikban is). Én vagy 8 éve felraktam anyukámnak egy olyan gépre amit más családtag is használ, és azóta is köszöni szépen jól van. Anyukámnak kb 5 percig okozott fejtörést, hogy a Win után hogyan használja, merthát gyakorlatilag ugyan az. Oké, ő nagy dolgokat nem csinál, sejtheted, de amit igen, az minden működik tök magától.
    Ezen kívül már másnak is raktam fel, gyakorlatilag mindenkinek, aki tőlem kér segítséget és nem játékra használja a gépét, és nem használ kifejezetten csak Win alatt futó szoftvert. Senkinek nem hiányzik a Win, mindenkinél minden működik. Nálam is teljesít egy rpi szolgálatot, nyilván linuxal, pöccre működik évek óta.

    De ennek ellenére sem értem ezt a Win-es dolgot. Nálam az van fent két gépen is, gyakorlatilag mióta megjelent a win10, és még egyetlen egyszer sem volt vele gondom. Soha nem frissített akkor amikor én nem akartam, hogy frissítsen, soha egyetlen frissítés sem rontott el semmit, ami előtte működött, és mióta win10-et használok, még nem volt egyetlen egy kékhalálom sem vagy bármilyen olyan fagyásom, ami miatt a gépet újra kellett volna indítani (más szoftverek nyilván okoztak ilyet, de a win önmagában nem). Soha nem fordult elő, hogy egy szoftver a win update előtt ment, utána meg nem, és minden hardvare ami előtte működött, az utána is. Illetve de, a Throttlestop egyszer megadta magát az egyik win upate után, de annak is csak annyi baja volt, hogy kb 3 éves verziót használtam, frissítettem, aztán azóta is megy. Az összes frissítés akkor megy fel, amikor én akarom, soha nem tesz fel magától semmit, legalábbis olyat tuti nem, ami gondot okozna. Állandóan reklamál, hogy van frissítés, de simán leállíthatom a gépet és elindíthatom frissítés nélkül, azok meg ott állnak hetekig, senkit nem zavarnak. Aztán amikor van rá ingeranciám, felrakom őket. Épp most a 10H2 miatt van egy értesítésem, de nem zavar, elvan magának, majd felrakom, ha lesz rá szükségem. És én nem csak a böngészőt nyitom meg facebookozni, hanem tele van szórva mindenféle fejlesztőezközzel mindkét gép, én ezen dolgozom, ezen csinálom a hobbym (fogjuk rá, hogy programozás), és ezen játszok.
    Szóval csak oda akarok kilyukadni, hogy aki elboldogul egy Linux-os oprendszerrel, az kizárt, hogy ne tudja a Win-t úgy összekattintgatni, hogy a frissítések ne okozzanak gondot, és hogy mindig minden működjön rajta pont úgy ahogy ő akarja. Persze ettől a sebezhetőségek megmaradnak, de egy átlagos, többé kevésbé értelmes felhasználónak, aki kicsit is elgondolkozik azon, hogy most éppen miért és mire kattint rá, ezek soha az életben nem fognak gondot okozni. Nem azt mondom, hogy az updatek nem okozhatnak gondot, simán el tudom képzelni, hogy ha nincs szerencséd, akkor valami megadja magát, és csak szívás van onnantól, de az én tapasztalatom az, hogy az estek 99%-ban minden megy tovább, mintha semmi nem történt volna. Az én praxisomban, akinek eddig én win10-et raktam fel (általában azoknak akik főleg játékra használják a gépet), mindenkinél beállítottam, hogy jah, updatelj magadtól légyszi, ne engem zaklasson mindenki, hogy valami frissítésről beszél a gép. Egyetlen egy gépen sem okozott még gondot, eddig kizárólag azért kellet újrainstallálnom win10-et, mert a user sikeresen tönkrette, mert pl a vírusírtó nem engedte megnyitni a fájlt, ezért kikapcsolta a vírusírtót, vagy mert öt percenként hardvert cserél benne.

    Mi több, a melóban a munkagépeken win10 van, azokon kívül minden máson Linux, és mégis mindenki és minden normálisan működik együtt, egyetlen Win10/Linux frissítésnél sem állt még meg a céges élet. Csak akarat kérdése.

    Szerintem mindkét rendszerrel vannak problémák, de minimális utánajárással és hozzáértéssel mindkettő kényelmesen használható anélkül, hogy problémát okozna. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál SZERINTEM.

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • atok666

    őstag

    válasz hunluki #38 üzenetére

    Az is a win hibaja, h frissit vmelyik ritkan inditott jatekod?

    Atok

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák