Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imi3est

    csendes tag

    Na akkor a sok látatlanban lehúzós okosoknak: Ez egy netezős gép, ha játszani akarsz ne ezt vedd. Ez a swift 1 széria apróbb fejlesztgetésekkel már sok éve fut (nem tudom mennyi, de 2-3 minimum) Én másfél éve vettem, kb ugyanezt, csak n5000 procival, lényegében ugyanez, hajszálnyival lehet még gyengébb is. Mire használom? Este munka után az ágyban híreket olvasgatni,facebook, arduino programozás, youtube, ilyenek. A gép őszintén mondom hogy teljesen jól használható, egy átlagfelhasználó igényeit tökéletesen kielégíti. Láttam már lassú gépet, ez nem az. A gép teljesítményét nem csak a proci határozza meg. Az ssd rengeteget dob rajta. CPUbenchamark 2600 körüli pontot ad rá, ami ezekre az alap feladatokra bőven elég, egy új oldal a böngészőben kb 1 másodperc alatt megjelenik. Itt a cikkben néhány lapot emlegetnek hogy utána belassul. Hát nem tudom milyen böngészőben, de itt nálam chrome-ban most épp 27 lap van megnyitva (kicsit lusta voltam, majd bezárogatom), és semmi lassulás. Ja mellette fut még egy visual studio is meg még pár program. A 8Gb RAM bírja, a háttérben futó alkalmazások nem nagyon használják a procit. (most épp 10%-on van, de már tényleg be kéne zárnom pár böngésző tabfület) Ja és láttam már pár gépet, a céges gépem pl 6 mag 12 szál, de ott kicsit kolyabb az igénybevétel oda kell a CPU teljesítmény. Ennek a gépnek hiába fanyalognak sokan de az a nagy előnye hogy könnyű, teljesen néma és aránylag jól bírja az akksi. Próbáltam több gépről netezni 15,6 colos i3, i5-el, de kényelmetlenebb, nehezebb és zúg a ventillátor. Mutassatok másik gépet ami venti nélküli, könnyű, egész jó minőségű, nem 500 ezerbe kerül, van billentyű háttérvilágítás és az alap böngészést, ilyesmiket teljesen jól gyorsan futtat. (láttam már lassú gépet celeron n 4ezer akármi procival + HDD-vel, na azt 5 perc után falhoz vágnám). Én ezt 160-ért vettem, azóta sajnos romlott a forint, meg kicsit emelkedtek az árak, ezért most egy húszassal drágább. Tehát mégegyszer ez nem asztali gép, nem játékgép hanem egy kényelmes kis netezős, vagy akár iskolai tanulós stb. gép, és nem kell félni a lassú procitól ha nem akarsz videót vágni vagy rendszeresen komolyabb alkalmazásokat használni. (Photoshopra, 3d tervezésre nem ajánlanám) Még1: Az acershop.hu-n a swift1-re keressetek rá, van 110 vásárlói értékelés, szinte mindenki dícséri. (Azért van ennyi értékelés mert nem most jött ki a swift1, csak mindig fejlessztenek kicsit az új szérián, de alapjaiban ugyanaz).

  • imi3est

    csendes tag

    válasz fatpingvin #34 üzenetére

    Azt célozza aki egy kis könnyű néma netezős gépet keres. Ágyban, fotelban ennél nehéz kényelmesebbet találni. Ugyanennyiért lehet kapni kicsit erősebb procival laptopot, de az nagyobb, nehezebb és zajosabb. Nem mindenkinek jobb ez, mert valakit nem zavar se a zaj, se a súly, mert asztalra rakja, ott nem ez a legjobb választás..

  • imi3est

    csendes tag

    válasz Smithy87 #38 üzenetére

    Azért az atom n280 már tényleg nagyon gyenge (de mint írod lehet rosszul emlékszel), 175 pont passmark-ban: [link] Ez a swift 1 pedig 2600 pont: [link] , vagyis 15-ször gyorsabb. Előző laptopomban valami celeron volt, de szintén SSD-vel, sok RAM-al, az 800 pontot tudott ugyanezen a teszten, még az is tűrhető volt, de azért az már kicsit lassúcska volt (főleg így hogy 6 magos i5 a munkahelyi gépem, az a referencia). Szóval amit ez tud sebességben az már teljesen jó netezni, alap dolgokra. Az azershop értékeléseknél is kb. minden hozzászóló azt írja hogy gyors. (átlag felhasználók)

  • imi3est

    csendes tag

    válasz quailstorm #50 üzenetére

    Amit írtál samsungot az nem kapható, nem erősebb [link] vs [link] , és nem passzív hűtésű, és kisebb a kijelzője. (nekem már a 14" is kicsit alsó határ) Plusz az felsőbb kategória, most biztosan jóval drágább lenne.

  • imi3est

    csendes tag

    válasz quailstorm #53 üzenetére

    Nem csak két szálig megyünk, akárhogy nézzük kicsit gyorsabb ez, de kicsi a különbség, napi használatban nincs érezhető különbség. Csak ugye te azt állítottad hogy a tied gyorsabb. Na mindegy, a lényeg hogy a két proci kb egy teljesítmény, csak ez 6W-ből tudja ugyanazt vagy kicsit többet mint a tied 15W-ból, ezért tényleg passzív, nem kell még lelassítani a passzívsághoz. Csak azét írtam hogy nem lehet kapni, hogy hiába hasonlítjuk össze. 300 volt az eredeti ára sok éve most az a pénz 4-500-at érne infláció miatt. Ha valaki venni akar akkor a kapható gépek közül kell választani. Plusz általában a rá szánt keret se mindegy. 3-4-500 ezerből nyilván lehet jobbat kapni. Meg 180-ból is lehet gyorsabb procisat, csak az lehet nem lesz kicsi könnyű alumínium házas, hanem lehet valami silányabb minőség kicsit hangosabb, kicsit nehezebb, de gyorsabb valamivel. Én is szívesebben ajánlanám ha 100-ba kerülne Neked ez nyilván nem egy nagy előrelépés, nem te vagy a célközönség.

    [ Szerkesztve ]

  • imi3est

    csendes tag

    válasz quailstorm #57 üzenetére

    A userbenchmark linkedben n5000-et nézel, nem 5030-at, de a különbség valószínű nem sok. Plusz ahogy elnézem a UserBenchmark a memória elérésben hoz magasabb számot a tiedre, amit emez nem mér. De gépet géppel hasonlítottunk (bár sztem értelmetlen, mert egyik kapható, másik meg egy már nem kapható régebbi jóval drágább gép), így belevehetnénk hogy ebben 8Gb RAM van, ami lehet ellensúlyozza hogy lassabb a memória elérés. De mindegy is hogy melyik a gyorsabb gép, kb. egy kategória és nincs értelme hasonlítgatni a kettőt. Plusz ebben gondolom fejlettebb, frissebb videó dekódolást (youtube), gyorsító vga van, egyéb újabb szabványokat támogat (wifi, bluetoot akármi)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák