Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malibutomi

    nagyúr

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Hat ne haragudj, de nagyon forditva ulsz a lovon.
    Szoval vegyen valaki inkabb egy hasznalt 4 szalas i5-ot, ami mivel regebbi egy szalon sem erosebb mint a Ryzen, ahelyett hogy ujonnan garanciaval venne egy 4/8 (i7-nek megfelelo kiepitesu) vagy 6/12 procit? Csak azert mert "az i5 is eleg jatekra"?
    Nem tul okos megkozelites. Foleg hogy az ujabb multikban az i5 elhasal ahol a tobbszalas procik vigan tartjak az FPS-t.

    Epp ez a Hype.
    Intel 4/4 i5 239$
    Ryzen 4/8 169/189$

    Intel 4/8 i7 339$
    Ryzen 6/12 219-249$

    Erre te ajanlgatod a hasznalt i5-ot.
    Fogd fel ugy hogy meg ha egy szalon a legujabb intelhez kepest gyengebbek is, akkor is olyan mintha egy 4770k-t vennel ujonnan DDR4 tamogatassal, csak egy hasznalt i5 araert.

    [ Szerkesztve ]

  • Formaster

    addikt

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Te se érted igazán a piaci rést. Oké az fps pistikéknek maradjon az i5, lehet h 10 fps-el többet kap ugyanezen az áron.

    De aki kicsit is reálisan és sokrétűen használja a gépét az semmit se fog rederelni egy i5-el, míg a 250$-os 1600x-el keresztben nyeli majd a 7700k-t is rederelésben. Emelett tud játszani is, ha beéri azzal a 10% fps kieséssel. :N

  • Malachi

    addikt

    válasz csaabz #31 üzenetére

    én nem most veszem, majd valamikor év vége felé, vagy jövő tavasszal - a bevezető ár kb. 2/3-áért. az Intel mindig drágább volt (nagyon kevés kivételtől eltekintve, azért emlékszem az utóbbi 20 évből egy-két esetre) most sem lesz másképp - a Ryzen alapvetően nem a nyers teljesítményével fogja legyőzni az Inteleket, hanem éppen az árával. nem gondolom, hogy bárki azt várja, hogy lemossa az Inteleket, de ha kb. 2/3 áron 90%-os teljesítményt nyújt, az nekem tökéletes lesz. és itt most az aktuális új processzorokat hasonlítom össze, nem akarok a használt piacon turkálni. nekem csak ennyi.

  • nubreed

    veterán

    válasz csaabz #31 üzenetére

    "A két szériával ezelőtti is bőven jó még, sőt."

    Ez pontosan így van, ezért sem vitt rá a lélek, hogy a core i7 3770k -mat lecseréljem 7700k -ra. Pedig az nem is kettővel ezelőtti ugye.

    A "hype" meg pontosan azért van, mert az sosem jó ha egy szereplős a piac. A verseny jó, a verseny kell és ha a verseny helyzet eléri azt, hogy az Intel is rákényszerüljön az árcsökkentésre, akkor az is jól jár, aki továbbra is csak Intelben tud gondolkozni, de vannak olyanok is, akik játék mellett tartalom gyártással is foglalkoznak, vagy streamelnek, renderelnek, stb. na azoknak jön jól nagyon egy olcsóbb de majdnem ugyanolyan jó AMD cpu, mint az Intel.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • AxBattler

    félisten

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Persze. De miért baj az, hogy választhatok két gyártó termékei között?
    Eddig szinte csak az Intel volt opció, most meg az a baj, hogy lesz nagyobb választék?

    Drága az új? Semmi baj, lehet venni használtan is.
    Látod, ez a másik: a verseny hiánya miatt baszottul elpofátlanodott az Intel, rendesen felvitték az árakat.

    Mire fel ez a nagy hype, ha eddig is lehetett venni jó processzorokat?
    Ja, csak most, hogy van alternatíva, picit reálisabb áron lehet majd hozzájutni, és mindenki tud olyat venni, amit szeret.

    Még valami, sokan írják, hogy játékra vennének procit. Arra meg egyértelműen i5.
    Ez a baj, hogy berögzül valami, és nem akarnak az emberek kinézni a dobozból.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Rocco27

    csendes tag

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Eldöntheted a pénzeddel melyik gyártót támogatod és melyik üzletpolitikája a szimpatikus.

    Az Intelt aki már sokadik generáció óta csak polírozza a procikat miközben az árak stagnálnak vagy felfele mennek időnként (lásd Skylake, picit döcögött a gyártása állítólag és felnyomták az árát rendesen, tudom mert én pont vettem belőle), úgy hogy közben 2 évente foglalat csere is van. Ne elfelejteni az óccó kínai pasztát sem, mert a felsőkategóriában már luxus lenne forrasztani is a kupakot. Ugyanez alaplap fronton is, alig van változás de új procihoz persze új chipset dukál. Közben meg kitudja milyen simliskedések mennek a háttérben, lásd egyszer már kiderült, hogy lefizették a gyártókat, nehogy az AMD-vel üzleteljenek...

    Nekem tetszik a Ryzen, átnéztem a teszteket is. Eléggé meggyőzőek a kezdeti problémák ellenére is. Már S1366 óta vágyom legalább egy erős hat magos procira, de a mai napig leragadtam 4-nél. Ahogy látom az AMD képes lesz ezt megvalósítani nekem. Látom a fejlődést, látom az akaratot is benne. Mivel nem maguknak gyártanak mint az Intel, így függenek másoktól is (lásd 28nm, nem poénból ragadtak ott sokáig). Remélem hosszú távon is partnerre találok ismét bennük.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Végre van konkurencia intel ellen, AMD meg olcsóbban kínál hasonló (vagy jobb) teljesítményű cpu-t megadott feladatokra. Ez azoknak is jó akik intelt vesznek mert legalább olcsóbban megvehetik.
    Nem mindenki elégszik meg a használt cuccal, van akinek új kell. Ez is érthető, meg a sznobéria is, legyen az bármelyik oldal.

    "sokan írják, hogy játékra vennének procit. Arra meg egyértelműen i5."

    Majd akkor lesz egyértelműen, ha az összes Ryzen cucc befürdik. Erre pedig kevés az esély, de meg kell várni a teszteket. Tesztek nélkül pedig a véleményed elhamarkodott és alaptalan.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Egy jelenlegi I3-Pentium-Celeron felhasználónak azért érdekesek lehetnek az új AMD-k. Ok, I5-től felfele már csak nagyon elvetemülteknek, vagy valami munkához, ami eszi a magokat.
    Én speciel csak két dolog miatt nem vennék (I3 tulajként), mert van egy OEM Windows licenszem, meg nincs pénzem :D

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Televan74

    nagyúr

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Én eladtam az i7 -et egy Ryzen kedvéért. Hogy miért is? Nem azért mert nem volt jó nekem,hanem azért mert szeretném az általam jobban kedvelt céget támogatni.Ha neked az i5 mindenre elég,akkor használd egészséggel.Én jobban szeretem a hat mag,nyolc mag, megy mag felállást. :DDD

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • vaakuum

    addikt

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Ahogy néztem mostanában a történéseket, rengeteg helyről jön, hogy pl. az új multis játékok kedvelik a több magot. Tekintve, hogy nagyon az egyszálas mágiával már nem lehet messzire menni, várható, hogy a játékszoftvereknél is lassan ráfekszenek a többszálas irányra. Az AMD korábbi generációja nagyon korán indult ebbe az irányba, még nem volt igazából kényszerítve a játékfejlesztés, lévén a 4 magos procik egy szálon is vígan elbírták ezeket. De SZERINTEM (!) ez az idő véges, ahogy jönnek a több magra skálázódó progik, úgy a felhasználók is olyan gépet szeretnének birtokolni, ami képes kezelni az ilyeneket. És mivel mostanában nem volt nagy fejlődés, mindenki arra hajt, hogy lehetőleg olcsón (értsd: Intelnél olcsóbban) legyen olyan gépe, ami a következő hosszabb időszakra kiszolgálja. Végre van alternatíva, ami a jelen környezetben reálisabb választás, mint az AMD régebbi sokmagosai, de jóval az Intel árai alatt! Szerintem ennyi az egész. :U

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz csaabz #31 üzenetére

    Ezzel egyet tudok érteni maximálisan, mindig jót mosolygok, hogy itt mindenki úgy beszél mintha minden cuccát boltból szerezné be... Ennek egyrészt én igazán örülök, ezek szerint mégis csak dübörög a gazdaság, a magam részéről viszont már az idejét sem tudom mikor vettem valami számtech vagy más elektronikai eszközt boltból. Most pl. hozzám vágnak Intel Core i5 4690-et 50e-ért vagy szorzó nélküli Intel Core i5 4690K-t 60e-ért. Ha kicsit nagyobbra vágynék, van itt i7 6700k-is 82e-ért.
    Ezeknek melyik Ryzen az ellenfele, mennyiért is? Nincs több kérdésem...

Új hozzászólás Aktív témák