Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #141 üzenetére

    szerintem sok embernek tetszeni fog, sok embernek meg nem. és sok ember vérre menő vitákat fog folytatni róla.
    de azért egy ilyen gépnél, ahol lényegében a böngésződ frissül, szerintem elég jó esélyed van rá, hogy 5 év múlva is ingyen a legfrissebb rendszer lesz a gépen. ellenben mondjuk sok más, fizetős platformmal, ahol az upgrade is fizetős.
    plusz a bértelti opciónál megvan az a jóság, hogy a hardvert is upgradelik, és benne van ez is a bérleti árban. úgy már nem olyan rossz azért a dolog.

    én sem fogok jelenleg erre váltani, mert nincs rá igazán szükségem. van már laptopom, az viszonylag hordozható (bár egy ilyen 12"-os 1kg-ot inkább alulról súroló netbook még hordozhatóbb), és van szép érintőképernyős telefonom is, ami közé jelenleg nem igazán van szükségem még egy eszközre. szóval nem kell azt feltételezni, hogy az emberek végigvásárolják az egész palettát. llesz, akinek ezeréves gagyi telefonja lesz, meg mondjuk tabletje, meg egy dektopja. vagy okostelefon, meg egy ilyen, meg egy desktop. vagy butatelefon meg egy ilyen (anyukám). és így tovább.
    a Motorola koncepció is kb ugyanezt tudja, ezzel is lehet dolgokt csinálni offline, és egyre több dolot, ahogy rászoknak majd a fejlesztők az offline api-ra. amúgy az az Attrix akor lenne izgalmasabb, ha nem hátulra tolnád be, hanem a touchpad helyére pattintanád be, és a telefon képernyője lenne a touchpad :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #151 üzenetére

    igazából itt azon lett volna a hangsúly, hogy ingyen megkapják a frissítéseket. de az a másik dolog, hogy ennek a rendszernek valószínűleg nem kicist kisebb az erőforrásigénye, mint egy teljes windows-nak. ez működési időben is meglátszik, meg a hardver amortizációján is valamennyire.

    igazából nekem a Moto koncepció azért nem annyira jön be, mert ott akkor vagy gépként használod, vagy netezel. bár egy bluetooth headset sokmindent megold, de azért nem teljesen ugyanolyan.
    a win8-at mindenhova nekem kicsit azért nem szimpi, mert egyrészt csak elvileg ugyanaz a szoftver, de gyakorlatilag mondjuk egy arm verzióra újra kell forgatni a programokat, így nem lesz egy ideig azonos kínálat rá (persze a gyári alkalmazásokat nem érinti ez). másrészt nekem mindig az jut eszembe, hogy a win jelenleg eléggé felfúvódott, csak az alap telepítésem megeszik 15 gigát, és akkor még nem csináltam vele semmit. persze, ki lehet valahogy biztosan gyomlálni belőle a 32 bites dll-eket, meg az egy giga nyomtatódrivert, meg a legacy cuccokat, de azt sem értem, hogy miért majdnem másfél giga a koreai-kínai-japán nyelvi támogatás, amikor más rendszeren ez kb néhány tíz mega, és így tovább. ezzel egy netbookra nem annyira jó választás. biztos sokat fog még fejlődni, de ha mondjuk választhatok, hogy mondjuk egy 200 megás chrome os, vagy a 10 gigás win8 fusson a netbookomon, akkor szerintem én az elsőt fogom választani, és inkább tárolok még rajta 10 giga zenét offline-ban :)

Új hozzászólás Aktív témák