Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jedis

    senior tag

    Valamivel el kell terelni a figyelmet a "Kávétóról" ! :C Szóval ha nem is hivatalosan, de az AMD majdnem fél árban ad 8 magot, a Coffee lake-hoz képest ! :K ;) :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • jedis

    senior tag

    válasz Zimmy88 #12 üzenetére

    Ha valakinek ez problem, ne b.szakodjon a gariztatással, én adok neki helyette, egy valós 6 magosat, "szőrin szőrbe" ! :D

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • jedis

    senior tag

    válasz 0P1 #115 üzenetére

    Szerintem mert egy hozzászóláson belül, három olyan megállapítást is írtál, aminek abszolút semmi alapja nincs ( hú de szofisztikáltan fejeztem most ki magam :) ) .

    1. Miért kéne az AMD-nek középkategóriás áron adni a csúcs processzorát, mikor sok nála jóval drágább Intel CPU-t is maga mögé utasít olyan alkalmazásokban, melyek kihasználják mind a 8/16 magot/szálat ? Szerintem a jelenlegi 130EFt forintos ára teljesítményéhez, és tudásához képest egyáltalán nem sok.

    2. A 8700K egyáltalán nem hagyja állva minden alkalmazásban az 1800X -et. Azok az alkalmazások, melyek kihasználják a 6+ magot ( 12+ szálat ), ott az 1800X még mindig gyorsabb a 8700K -nál. ( azt meg csak halkan megjegyzem, hogy a 8700k terhelve többet fogyaszt mint az 1800X , szóval ennyit a kazán AMD-kről :D ).
    Techspot 8700K teszt

    3. A 8700K egyáltalán nem lesz sokkal olcsóbb az 1800X -nél. Az 8700K 370 dollár. Ha mosat ezt felszorzod a 270Ft-os árfolyammal, ráteszed a 27%-os forgalmi adót, meg a nagykerek/kiskerek árrését, pont hogy ugyan ott lesz mint az 1800X ( 130EFt ), ha nem felette, főleg a kezdeti ( lehúzós ) időszakban. Szerintem az első kisker ára úgy lesz 150EFt, hogy csak na.Tudod, vedd meg paraszt, ha egyből birtokolni akarod, és nem akarsz 1-2 hónapot várni. :D

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • jedis

    senior tag

    Arról meg nem is beszélve, hogy a 8700K-t akár fixen alaplapra forrasztva is árulhatnák az alaplap gyártók, mert ez lesz a legnagyobb proci, ami a 1151V2-es alaplapokba ( Z370 )belemegy. A jövőre jövő 8 magosak csak a Z390-es lapokban fognak menni, ellenben az AM4-be meg azért jön még pár ráncfelvarrás/generáció . :K :D

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák