Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Azért ez elég durva.
    Tehát ha a Facebookon (nem vagyok fenn) megkérdezi valaki - nyilvánosan, egy fórumban -, hogy milyen volt a régi munkahelyem, akkor nem mondhatom el neki az igazat? Mert ha az épp negatív tapasztalat lenne, akkor már sérteném vele a cég gazd.-i érdekeit...

    A másik :
    "hogy a munkavállaló nem posztolhat semmit, ami sérti munkaadója jogos gazdasági érdekeit, vagy a munkáltató helytelen megítéléséhez vezethet. "

    Na, de ha én negatív de valós(!) vagyis helytálló kritikát fogalmazok meg a cégről, akkoris rába**hatok?

  • Dany007

    veterán

    válasz Apika #4 üzenetére

    Hát ez az... Ha fa***ul bánnak az emberrel mondjuk az adott munkahelyen, esetleg néha el-el felejtették kifizetni a túlórát, vagy mittomén, mondjuk 1-2 helyen - ha olyan a munkakör - nem tartották be a biztonsági előírásokat... Akkor mivan? Ezt nem mondhatom el egy embernek se a neten akit esetleg érdekelne?
    Sőt, ezek nagyrészét bizonyítani se tudnám. Tehát simán lehetne perelni rágalmazásért. De hiszen én magam lennék a bizonyíték, mivel arról van szó, hogy ilyen helyen dolgoztam stb...

    Ez megint egyfajta fogd be a pofád és kussolj mentalitás kezdete. Nem pedig szólásszabadság.

  • Dany007

    veterán

    válasz LGLuke #6 üzenetére

    Ez világos, de mivan ha nem alaptalan dolgot állítok?
    Tehát mittomén mondjuk a főnök több embert is bejelentés nélkül, feketén foglalkoztat. Akkor ezt nem írhatom ki a közösségi oldalra, de mondjuk nyugodtan feljelenthetem a munkaügyi hivatalnál ( vagy mittomén hol), hiszen ennek van egy hivatalos módja is. Akkor vajon mi van?
    Mind a kettő jelentős gazdasági hátrányt okozhat, főleg pályázatok elbírálásánál.

    @Avman:

    "Amennyiben egy cégről volt vagy jelenlegi alkalmazottja a közösségi oldalakon olyan információkat tesz közzé, amely sérti a cég gazdasági érdekeit vagy jó hírnevét, ezzel hatalmas károkat okozhat a cég részére."

    És szó sincs arról, hogy valótlant állítanánk. Nyilván ha nem tudom alátámasztani, akkor az eleve most is rágalmazásnak számít.
    Az én értelmezésem szerint, ez nem csak a jelenlegi munkáltató esetében igaz, hanem olyan esetben is, amikor egy olyan cégről mondanék véleményt, ahol már, mondjuk pár napja nem dolgozok.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #22 üzenetére

    Erre próbáltam célozni én is. Még a finom véleményedet se teheted közzé ha az negatív, mert gazdaságilag hátrányt okozna a munkáltatónak.
    A cikk szövege pedig arra utal, hogy ez a helyzet még akkor is fennáll, ha már nem vagy a cég alkalmazotta. (Ugye az volt írva, hogy volt vagy jelenlegi alkalmazottként)

    @LGLuke:

    Egyébként az a gond, hogy a legtöbb ilyen atrocitást nem tudod bizonyítani. Hiszen tanú vagy aki tanúskodna nincs vagy nem mer. Rejtett felvételt nem készíthetsz. Tehát megint az a helyzet áll elő, amikor a munkavállalónak van a legkevesebb érdemi lehetősége.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #24 üzenetére

    Épp ez a probléma. Mármint jogilag és csak szerintem.
    Hogy mocskosul nehéz különbséget tenni a rágalmazás és a véleményszabadság között. Szerintem nincs egy éles határvonal és nehezen lehet meghúzni.
    szerk.: persze ha van titoktartási szerződés, meg szerzői jog, akkor az szerintem már elég egyértelmű helyzetet teremt.
    Ha a munkáltatói szerződésben is benne lenne, hogy nem mondhatsz rosszat a cégről, akkor ez a kérdés is egyértelmű lenne.

    Hiszen úgy tűnik logikusnak, ha megvádolok valakit valamivel, amit tudok bizonyítani, akkor ő nem vádolhat engem rágalmazással. Gondolom én. Hiszen az már nem rágalom lenne, hanem bizonyított tény.

    Na de ilyen munkaügyi esetekben egyrészt a legtöbb dolgot nem lehet vagy nehéz bizonyítani. Másrészt lehet, hogy úgy is ártok a cég hírnevének ha csak véleményt nyilvánítok és közben semmilyen rossz szándékom nincs vele, de bizonyítani se tudom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák