Új hozzászólás Aktív témák

  • kszabber

    tag

    Úgy gondolom hogy nem csak anyagi oldal felől érdemes ezt a kérdést megközelíteni.

    Ebben az egész felhős előfizetéses dologban az a legrosszabb, hogy ki vagy szolgáltatva egy cégnek. Mivel kreatív dolgokról beszélünk szerintem az alkotók nem akarják megosztani a munkájukat harmadik féllel. Főleg nem az alkotási fázisban.

    Értem a gazdasági megfontolást az Adobe részéről, hogy folyamatos bevételre törekednek de képzeljétek el ha mindenki mindent ilyen konstrukcióban árulna. Pl. nem vehetnél villany égőt hanem csak előfizethetnél a fény szolgáltatásra. Vagy kocsit csak lízingelhetnél de soha nem kerülne a Te tulajdonodba. Hogy hangzik?

    Az az érv miszerint itt mindig a legújabb verziót használhatod szintén egy kicsit félre viszi a történetet.
    Biztos hogy mindenkinek szüksége van a legfrissebb változatra? A szoftverek tekintetében mindenki sznob a legújabbat akarja használni, miközben a feature-k csak egy kis részével dolgozik. Az korábbi változatokban lévő biztonsági hibák javítása meg természetesen garanciális kérdés, hiszen az bizonyítható hogy az eladáskor már benne volt a hiba.

    Normális esetben szerintem minden ember és szervezet arra törekszik, hogy csökkentse a függőségét külső tényezőktől de ezzel a felhős megközelítéssel éppen az ellenkező irányba haladunk.

Új hozzászólás Aktív témák