Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz Breki #74986 üzenetére

    Tényleg nem értelek.
    Ha azt mondod, hogy az lenne a célod, hogy az utolsó x másodpercben menjen a licited, akkor megértelek.
    De itt most azt írod, hogy 4-5-ig elmentél volna, de mégis csak 3-at állítottál be. Ha lett volna egy adott programod, akkor is 3USD-t állítasz be, nem a tiéd. Ha használod az ebay sajátját, akkor meg az is licitált volna helyetted 3,25 fölé is.
    Ha pedig a másik illető 5,5USD-t állított be, akkor megint mindegy az, hogy melyik licitálót használod, a beépítettet, vagy külső szoftvert.

    Annyiból látom egy külsős program értelmét, hogy beállíthatod, hogy pl az utolsó 3 másodpercben licitáljon adott összeggel, mivel akkor már tényleg csak az számít, hogy ki írta be a legmagasabb összeget, míg az ebay alkalmazásánál ha te beállítasz egy plafont, akkor lépésenként ezt ki lehet találni (teszem föl 5 órával a lejárat előtt beállítasz 5USD-t, valaki rányom a 3-adra 3,25-öt, az ebay felnyomja 3,5-re automatikusan, majd gy fellépdel 5,25-ig az illető - ha hajlandó annyit adni érte - és akkor már hiába állítottad be az összeget, mert ő viszi el. De az eladó szemszögéből - az ebay belőlük él - az ebay-es saját licitálója az ideálisabb).

    Szóval a jelne példánál maradva nem azért vitte el valaki 3,25-ért, mert nem volt licitáló program, hanem mert te 3USD-nél nem voltál hajlandó többet adni érte (az egy dolog, hogy utólag már azt mondod, 3,5-ért elvitted volna).
    A külsős program viszont használható lenne utolsó másodperces licitekhez, ami valóban hasznos tud lenni...

    MOD
    Egyébként többszáz laptopot vettem az ebay-en évekkel ezelőtt, megtanultam már, hogy megfogalmazzam magamnak, mennyit vagyok hajalandó kiadni érte maximum, és sosem használtam az ebay programját laptop esetén, mindig én licitáltam az utolsó 4 másodpercben (kitapasztaltam, hogy az itthoni netkapcsolattal ez az utolsó másodpercre adja le a licitet). Ha nem volt magasabb "automatic bid" beállítva, az enyém lett, ha akár csak fél fonttal is magasabb volt a nyertes licit, azt tudtam mondani magamnak, hogy nem érdekel, az a 200Ft is már annyival több volt az általam megállapított felső határnál. Kell hozzá ez az önkontroll, hogy tudjam, én pedig ennyit vagyok hajlandó kiadni érte, egy forinttal sem többet; így nem zavart, ha megelőztek akár egy-két penny-s licittel - tehát tudhattam, hogy ő sem írt be nagyobb összeget.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák