Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #248 üzenetére

    Na és szerinted miért nem?

    Ott a kurva blog amit linkeltem. Nem viccből linkeltem be.
    Persze tisztában vagyok vele hogy tudod miről beszélek, mert te sokkal jobban benne vagy a témában, neked ez a hobbid, de azért tessék, a főbb, átlagusereknek fontos frissítések közül pár (a 4.x-nél régebbre nem megyek vissza):

    4.x - Extensions, Bookmark sync, Enhanced developer tools, HTML5: Notifications, Web Database, Local Storage, WebSockets, Ruby support
    5.x - beépített flash
    6.x - Form Autofill, Syncing of extensions and Autofill data
    7.x - File API, Directory upload
    8.x - beépített PDF-olvasó

    Nem randomra adnak ki új verziókat ők sem.
    A különbség az opera és a Chrome fejleszési üteme között, hogy a Chromenál sűrűn dobálnak ki új verziókat kevesebb újdonsággal, az Operánál ritkábban, több újdonságot egybegyűjtve.

    Egy nagy, céges környezetbe szánt alkalmazás esetén, ahol nehéz az átállás egyértelműen rossz lenne a Chrome modellje, de otthoni desktop, automatikus háttérben folyó frissítéssel rendelkező szoftvernél (ahol ritkán baszkurálják a GUI-t és akkor sem történik nagy változtatás) semmiféle hátulütője sincs, sőt, rövidebb az átfutási idő, sokkal rugalmasabban alkalmazkodik a felmerülő igényekhez.

    Igazán leírhatnád már mi az a probléma ami van akkora, hogy minden topicban fel lehet emiatt hozni a verziózást. Mert az, hogy túl gyors, nem érv. Valóban gyors a versenytársakhoz képest, igen. És akkor mi van?

Új hozzászólás Aktív témák