Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Ghoosty #31 üzenetére

    Az oltásellenesség amúgy azon rengeteg dolog közé tartozik, aminél szvsz polarizálnak, hogy értelmes tábor ne is legyen. A genderes meg egyéb másságos dolgok túltolásánál is ezt a stratégiát gyanítom, bár ott nem világos nekem, hogy ez a feszültségkeltés mennyiben tervezett, és mennyiben csak bénázás (u.i. már simán ellenkező hatást vált ki szerintem). Oltásnál alighanem van pénzügyi érdek (gondolom nem mindegy, hogy egy országnyi gyerekhez N vagy N+1 kötelező oltást rendel az állam), de továbbra is csak két választásod van. Vagy tényleg az egyre több és több kötelező oltás indokolt, és ezt kérdés nélkül támogatod, vagy egy elmebeteg vagy, aki az ég egy világon semmi oltást vagy orvosi beavatkozást nem fogad el, kiszárítja a gyerekét, stb. Mert minden hónapban lehozzák címlapon a horror sztorit, ami kitalált vagy valós, teljesen szélsőséges emberekről szól. És vannak még ilyen szent tehenek mások is. És ez pont biztosítja, hogy meglegyen a fóliasapkás, stb réteg, na és főleg az a csendesen lapító réteg, akit irritálnak ezek a "liberális" túlkapások. És Trump győzelmében ez pont egy fontos tényező volt, nem de?

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #135 üzenetére

    ha az angolt a szó jelenlegi értelmezésében nézzük, akkor is csak a boldogságra való törekvéshez van joga, nem konkrétan a boldogsághoz. Ha pedig az alkotmányozás időpontjában használatos értelmezést, akkor meg inkább a tulajdonjoghoz, gyarapodáshoz van joga.

    Koreaiul és japánul nem értek, de feltételezem, mindkettő az amerikain alapszik, hiszen mindkettő amerikai befolyás alatt volt, amikor születtek.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #137 üzenetére

    Az elejével nem vitatkozok, ezt még az amerikaiak sem tudják egyértelműen eldönteni, valószínűleg mi sem fogjuk :)

    nem vehetik el azt, akit szeretnek ezáltal gátolva vannak a boldogságra való törekvésükben.
    Ezt kicsit feljebb már említettem: senkinek sincs joga arra, hogy bármi feltétel nélkül azt vegye el, akit szeret. Ha egy csomó előfeltétel teljesül, és még szeretik is egymást, akkor házasodnak.

    A jogom van boldognak lenni meg még messzebb visz. Én csak egy Ferráritól lenék boldog én nekem ehhez jogom van szóval ide a Ferrárit
    Elsősorban ez a veszélye annak, hogy mi mindenből csinálunk jogot (akár leírva, akár csak szokás szerint). A boldogsághoz, biztonsághoz stb is pont ilyen. Ahogy az eléthez joga van valakinek, az ingyen kajához, mint az élethez való feltételhez már nincs.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Új hozzászólás Aktív témák