Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C^^

    őstag

    válasz Kansas #12 üzenetére

    Hozzáteszem, tisztán jogilag nézve a dolgot, mindezt a procedúrát akkor is meg kéne tenned, ha sárkányt eregetsz. :)
    Ez tök jól működik, ha mondjuk racer drónokkal, a repülés élményéért repülsz egy mező közepén, mert szépen kikéred 30 naponként az esetit arra az adott területre (3000 forint meg egy ilyen költségű hobbinál nem túl nagy tétel, lássuk be).
    A probléma szerintem nem az, hogy fizetni kell, sokkal inkább az ügymenet maga. Ha fotóznál/videóznál sok különböző helyen, kb. esélytelen 30 nappal előre tudnod, hogy hol-mit (kivétel persze a megrendelt munkák) fogsz meglátni, mint téma.
    A legtöbb hobbi-drónos (aki nem munkát végez épp) szerintem örülne végre egy élhető szabályozásnak, mert sem a fotósoknak nem jó, hogy "sutyiban kell" repkedni, sem a légiközlekedés résztvevőinek, hogy nem tudnak róluk.

    Egyébként jövőre ELVILEG lényegesen egyszerűsödni a fog a dolog (bár ugye kb. 4 éve tologatjuk már ezt...).

    Egyébként az általad említett 15k-s tétel az ugyanaz, amiről én beszélek, csak ők megcsinálják helyetted a teljes procedúrát, de te magad is végig tudod járni az ügyet.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Kansas #12 üzenetére

    Bürokrácia a köbön...komolyan mondom ezeket olvasva az jut eszembe, hogy ezek totál leragadtak a 20. században. ;]

    (#13) C^^ 3000 alkalmanként nem nagy tétel? Köszi, de inkább félrerakom és veszek belőle plusz akkut vagy ami kell a drónhoz.

    Szerk: Ja 30 napos, akkor az kicsit más. :R Hát igen, 30 napra előre nem fogod tudni előre, hogy hova is mész.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák