Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz HagaNRG #9 üzenetére

    "Nem értem, mire ez a szarkasztikus hozzáállás minden dizájner, modern, újító jellegű termékkel szemben."

    Nem a dizájn vagy az újítás ellen szól a kritika, hanem a kivitelezés ellen. Lehetne ez is jó, de nem az. Viszont drága. 150k-ért már low end erőlködőt lehetne venni 5.0-ás (de talán még 5.1-es), tolerálható minőségű hangrendszerrel együtt, vagy egy egész tűrhető sztereó rendszert, amik nem kicsit odavágnának egy ilyen 360°-os valaminek. A kényelem, a funkció nyilván nem ugyanaz lenne, de a minőség se. Kinek mi a fontos.

    "Évek óta vannak a piacon ennél jóval drágább, jóval kevesebbet tudó hordozható hangfalak"

    Lehet, de ez még nem fogja legitimálni ezeket a hangszórókat. Attól még, mert van még gyengébb, ezek ugyanúgy rosszak fognak maradni. Nem az a cél, hogy minél rosszabbat találjunk, hanem hogy minél jobbat, lehetőleg jó ár/érték arány mellett. Kuvaitban ennek minden bizonnyal kisebb a jelentősége, de Magyarországon azért számít. Sőt, igazából bárhol máshol is, mert ha nem vagyok hülye, akkor lehetőleg a legjobb terméket akarom megkapni a pénzemért, legyen az 50 ezer Ft vagy épp 3 millió... Ha burzsuj vagy, akkor az ár egyáltalán nem számít, csak az a baj, hogy - a közkeletű elképzeléssel ellentétben - a drága és/vagy dizájnos nem szinonimája a minőségnek.

    "csak az átlag PH! olvasó (főleg nem az átlag magyar) ezekről fingot sem tud."

    Ha volt róla hír (valószínűleg nem volt), akkor minden bizonnyal az is megkapta a magáét. A PH! amúgy alapvetően nem egy házimozi/hifi portál, ennek megfelelően nyilván jóval kevesebb ilyen jellegű hírt olvasni itt (ahogy valószínűleg egy házimozis portálon se igen lehet olvasni a HBM memóriáról vagy a Skylake procikról).

    "Ismerős 250 ezerért vett egy B&W hordozható hangszórót, nem nagyobb mint egy '80-as évekbeli kis hifitorony egy db hangfala, és mégis hihetlten milyen minőséget produkál."

    A B&W-ről el is hiszem. (Hallottam már nagyon jól szóló B&W és Klipsch mini hangfalakat is.) Ár/érték arányban nyilván nem kimagasló, de legalább minőségi. Ezekről a Samu hangkeltőkről viszont ez nem mondható el, szóval jelen esetre lefordítva ez azt jelentené, hogy drága is volt a B&W, és cserébe még rossz is, ami nyilván nem egy működőképes koncepció.

    "és megy a fika az alapján, hogy 150-ért egy erősítős 5.1-es kombi hogy szól. Ez nem arra van kitalálva és nem is úgy fog szólni, de ha fele ennyibe kerülne, és hamarosan fog is, én is meggondolnék egy ilyet..."

    Ha legalább jó lenne, akkor nem menne a fika. De nem (elég) jó. Nyilván más a szerepe ennek, mint egy házimozinak, de ha már egyértelműen nem éri meg az árát, akkor azért érdemes lehet elgondolkozni azon, hogy amúgy mit lehetne kihozni annyi pénzből. Feleennyiért egyébként már tényleg elgondolkodtató lenne, harmadennyiért meg pláne.

    "Ennyi erővel a 3 ezres, tojás méretű BT hangszórókat is lehetne fikázni, márpedig azoknak is megvan a bázisuk, és rohadt szrul szólnak..."

    Oké, csak azokról nem próbálják meg beállítani, hogy megváltják a világot, ráadásul kb. másfél nagyságrenddel kevesebbe is kerülnek, aminek azért jócskán van jelentősége... Ami nagyon olcsó, attól az ember nem várhatja el a minőséget, de emiatt úgy is áll hozzá. Ami viszont (legalább relatíve) drága, az azért hozza legalább az elvárható szintet...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Fr3eWar

    őstag

    válasz HagaNRG #9 üzenetére

    A B&W témára kíváncsi leszek, mivel rendeltem egy A5-öt, jövő csütörtökön jön meg.
    Tény hogy az átlag Magyar bután néz az emberre, mikor meghallja, hogy mennyibe kerül egy-egy ilyen eszköz. És jön azzal, hogy annyiból épít fadobozba hangszórót, sőt még marad lé arra is hogy a "stift" vagy "mantiz" csomagtartóba mélyládát rakjon.

  • LanyUs

    senior tag

    válasz HagaNRG #9 üzenetére

    Fejlesztés, fejlesztés, fejlesztés. Öljék is bele a pénzt, mert én pl. utálom a kábeleket, nem szeretem a falba építeni sem, azt sem szeretem hogy a hangfal helyet foglal stb. Ha elérhető áron lenne egy gombostű, aminek ugyanolyan hangja lenne, mint egy jól kiépített hifi rendszernek, nem lenne kérdés ... bár mire ez eljön lehet a tűt már a fejünkbe szúrjuk és azt hallunk majd amire gondolni akarunk vagy éppen nem :)

Új hozzászólás Aktív témák