Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz pengwin #4 üzenetére

    +1

    Be tudja kapcsolni a gépet, esetleg torrentezik, fb-zik és kész. 0 szövegszerkesztő tudás, ha dob egy errort valami a gépen akkor már pánikol, nem lát át semmilyen rendszert, nem tud utánajárni, adatvédelmi szempontokat nem vesz figyelembe(jelszókezelés, fb-re mindent posztol, minden adatot megad).

    Thanos was right.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #99 üzenetére

    "Az a probléma, hogy sokan itt azt hiszik, hogy a 21. századi oktatás csak és kizárólag az informatikára és a természettudományokra kell koncentráljon.": én nem hiszem, hogy kizárólag, de az tény, hogy érdemtelenül felborult a töltelék tárgyak irányába a képzés.

    "társadalmi problémákat átlátni képtelen embereket eredményezne.": a diákok jelenleg kifejezetten nem akarnak társadalmi problémákat átlátni, hanem elkerülik azokat. egyébként is kérdéses, hogy bármiféle történelmi okítás átlátást eredményezne-e ebben az idióta korban.

    "A gondolkodni képes, természettudományokban és informatikában jól képzett fiatalsághoz nem a bölcsészettudományok oktatásának leépítésén keresztül vezet az út.": egyértelműen csökkenteni kell a bölcsészettudományok arányát az oktatásban.

    "Történelem és angol szakos tanár leszek": máris tudjuk, honnan fúj a szél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #95590400

    törölt tag

    válasz pengwin #132 üzenetére

    Nos, ha neked ez jött le abból amit írtam, akkor köszönöm szépen, hogy odaálltál mellékelt ábrának az oktatás problémáiról szóló kommentem mellé
    ja, ha őt vesszük alapul és járunk el, akkor szakmailag a sokadik félinformatikus, szakbarbár, de mindenhez érteni akaró it droidot képezzük ki, aki magánéletében meg pusztán egy fórumtroll. na, nesze neked szép új világ.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #132 üzenetére

    ellentmondások a hsz-edben:
    - "Azt is írtam, hogy a jelenlegi módszertannal" vs. "Hiába kaptál te is 28 éve ..."
    - "Hiába kaptál te is 28 éve elsőrangú humán képzést, ha az csak a magolásról szólt": reális esélye van, hogy nem te voltál a tanárom, így nem tudhatod, milyen képzést kaptam, hogy az magolásról vagy másról szólt-e
    - "Újabban esnek vissza az eredményeik, mert kezd felhígulni a tanári pálya náluk is, ugyanis érkeznek azok a fiatal pedagógusok, akik már nem a régi, poroszos finn oktatási rendszerben szerezték meg az alapismereteket.": tehát az én képzésem biztos nem volt jó, bezzeg az ugyanilyen stílusú képzésben részesült finn tanári karé igen.

    "Kellenek a természettudományok... a munkához. De a matematika, fizika, kémia, informatika ismerete nem fogja az emberek többségének tartalmasabbá, szebbé tenni az életét, nem lesz tőle öntudata, nem fog a személyisége jelentős mértékben fejlődni tőle.": ezzel kapcsolatban pár vélemény:
    - ha nem tanul rendesen természettudományokat, a villanykörtét nem fogja tudni kicserélni
    - -"- majd vízzel oltja az olajtüzet a tűzhelyen és leégeti a fél lakótelepet
    - az öntudattal meg a személyiséggel kapcsolatban meg az a probléma, hogy én feltételezem, az elte jogi szakkörében azért fejlesztették a személyiséget, illetve odáig eljutni sem volt kispálya (ismertem olyan embereket, akiket oda vettek fel), és mégis mi lett az eredménye. honnan tudod most, hogy mihez érdemes igazodni? ugyanezt érezhetik a mai fiatalok is, akiket nem érdekel a btk-s létforma.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Kékes525

    félisten

    válasz pengwin #203 üzenetére

    Problémák vannak ott is, nincs tökéletes rendszer, de szeretném és azt hiszem nagyon sokan rajtam kívül, hogy nekünk is olyan gondjaink legyenek, azon az életszínvonalon, mint ami nekik van. Másrészt azokra a problémákra amiket írsz nem az illiberalizmus a válasz, mint amit a magyar jobbnak nevezett mainstream irányzat vall.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • azbest

    félisten

    válasz pengwin #213 üzenetére

    A gdp arányos kapcsán azért elég nagy különbség van ugyanannyi százalék között, amikor összegben kifejezve 10X a mennyiség. Éppen csak tisztességes fizetést kapó és ezért felkészültebb, kiegyensúlyozottabb oktatókat jelent, valamint a modern felszerelések beszerzését.

    Meg persze az sem hátrány, ha nem politikai játszótér az iskola, ahol nem haveri érdekek alapján neveznek ki vezetőket, akik haveri cégeken keresztül hasznosítják a költségvetést.

    Másrészt, ha a felsőoktatást nézzük kicsit, ott sem lenne hátrány, ha a phd kutatásoknál nem a haverság határozná meg, hogy melyik kutató témája kap támogatást és melyiket utasítják el. Egyik ismerős komolynak tűnő eredményeket ért el, gyakorlatilag minimális pénzből és komoly versenyben volt egy korlátlan pénzzel rendelkező külföldi egyetemmel. Napokon múlt, hogy éppen neki sikerül-e előbb elérni egy áttörést és szabadalmat írni rá. De éppen vezetőváltás volt a tanszékükön, ezért komoly esélye volt, hogy őt kidobják és helyette egy semmirevaló, de valakinek-a-valakije srác értéktelen kutatását teszik a helyébe. Emellett az is kedves, hogy hiába váltja meg a világot, a szabadalmaknál csak a neve szerepel, ellenben a szabadalom hasznosításakor bejövő pénz kizárólag az egyetemé lesz.

  • Pikkolo^^

    addikt

    válasz pengwin #216 üzenetére

    A kisebbségi származásúak nem fogadják el azt aki nem ugyanolyan, ezért kellenek olyan tanárok is.

Új hozzászólás Aktív témák