Új hozzászólás Aktív témák

  • Már rájöttem hogy nem kell sietni sehova legalábbis ahol én megyek Veszprém-Balatonfüred között. Semmi értelme megelőzni kis szakaszon azt aki akár 75-80-al megy 90-en helyett mert úgyis egyszerre várakozok a városhatárnál lévő lámpáknál (ugyanígy ha valaki engem előz 90 felett akkor is találkozok vele újra a lámpáknál). 90 felett meg amúgy is többet eszik a gép, miközben semmivel nem érek oda ellőbb. Kamerám van, szinte minden héten lehetne mutogatni érdekes helyzeteket. Volt hogy állóra kellett fékezni a szembejövő előző miatt. Füreden belül meg nem nagyon tartják be az 50-et, mindenki megy mint a barom.
    Aztán meg a kátyúk, azokra is figyelni, fékezni kerülgetni....biciklisek bár nem velük van a baj de egy kevésbé belátható kanyar után kikerülni biciklist aki nem pont a szélén megy úgy hogy jönnek is szembe azért az sem mindig kényelmes manőver.
    Szerdán volt hogy előttem 60-al mentek úton és csak gyűlt a kocsisor, hát akkor én is mondtam hogy mehetne kicsit gyorsabban is, persze a mögöttem lévők már biztos full vérvörös gőzölgő fejjel várták hogy megelőzhessék. Természetesen jöttek szemben, esélytelen volt előzni. Aztán ahogy volt rá lehetőség megelőztem, naná hogy lámpáknál ugyan úgy odaért annyira lassan vált a lámpa. Szóval részemről ezredszerre bebizonyosodott ahol én járok oda tök fölösleges ideggel száguldozni de még a megengedett alatt is szépen el lehet közlekedni, engem emiatt nem zavar ha valaki tökörészik vagy töszmög.
    Pesten vezettem párszor, nem vagyok gyakorlott de azt kell mondjam hogy beengednek és illedelmesek, nekem pozitív csalódás volt. Az is igaz hogy igen nagy tömeg van ott, gps nélkül elvesztem volna.
    Zebrán gyalogosoknak meg mindig megállok ahol meg kell, és meg is köszönik pedig ennek alap dolognak kellene lennie.
    Indexet is sokan elfelejtik, ami leginkább engem körforgalomnál zavar.
    Én már a behajtás előtt indexelek kifelé körforgalomnál ha az elsőnél kimegyek, ezzel jelezve hogy a következőnél mehetnek így a bizonytalanabb és lassabb is el tud indulni a második bejáratnál.
    Igazából azt nem értem miért nem lehetne kötelező hogy körforgalomban amíg benne haladunk addig mondjuk balra kell indexelni ezzel jelezve hogy benne akarunk maradni aztán meg jobbra kicsivel a kihajtás előtt. És eleve jobbra indexelni ha egyből kimegyünk, nem lenne annyira bonyolult.
    Na meg éjszaka driftpályának használja a körforgalmat valami állat Veszprémben.
    Meg volt egy régi pimpelt rozoga transporter dupla kipufogóval előzött és mentem mögötte akkora korom fekete felhőt nyomott ki hogy semmit nem láttam belőle, mondjuk ment is mint a barom alig bírtam követni. (ismeri valaki? ez dízel te kva van kiírva a hátuljára)

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák