Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Suker10

    aktív tag

    válasz laci1892 #9 üzenetére

    Káros. :U

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • Suker10

    aktív tag

    válasz proradeon #14 üzenetére

    Ez tévedés. Itt egy eszköznek maximum 100 Mbit/s sebességet garantálnak, ami az LTE elméleti maximuma körül van. A valóságban ettől kevesebb lesz. Szó sem volt 20 Gbit/s-os sebességről. Fizikai képtelenség a 20 Gbit/s felhasználónként. Itt azzal számolnak, hogy megnő a hálózatra kapcsolt készülékek száma (nem telefonok és táblagépek). 2 éves hírről beszélünk, 2020-ra tervezik.
    Vezetékes hálózatokon egyébként könnyen el lehet érni terabites sebességet is, 14 éve létezik 10 Gbit/s, 6 éve 100 Gbit/s, most 400 Gbit/s van (TbE). Vezetékes hálózatoknál is sok olyan probléma van, amire nem létezik megoldás, vezeték nélküli hálózatnál lényegesen több. Jelenleg legalább 1000-szer gyorsabb a vezetékes hálózat. Az nem kevés. Ha viszont azt nézzük, hogy technológiailag valahol 100 Tbit/s-nál járnak, akkor 1 milliószor gyorsabb az optikai kábelen történő adatátvitel. Ez a különbség 10 évvel ezelőtt is megvolt, 2020-ra is megmarad. Miről beszélünk? :F

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • Suker10

    aktív tag

    válasz kakuk.tamas #20 üzenetére

    Igen. Pont annyira, amennyire vezeték nélkül is. :D

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • Suker10

    aktív tag

    válasz proradeon #22 üzenetére

    Elhiheted, hogy jelenleg nem lehetséges.
    Kb. annyi köze van hozzá, mint amit te írtál. :D
    97%? Az szép lenne.
    Egy gyors gerinchálózat gyorsabb kapcsolatot tesz lehetővé.
    "És mivel az 5G specifikációjában benne van, hogy képes 20 Gbit/s-os elméleti maximális sebességre felhasználónként, teljesen felesleges ezt alaptalanul tagadni."
    Ez mese. Ilyen nincs.
    5G nem létezik, te pedig már a sebességét is tudod. A szabvány esetleg annyit tartalmaz, hogy 100 Mbit/s sebesség garantált a cellán belül, semmi mást. Képzeld el, hogy mekkora lesz a sebesség, amikor már a mosogatógép, a kávéfőző, a kenyérpirító, a kutya, a macska, a kalapács, az autók, a mérőórák stb. rá lesznek csatlakoztatva. Mit számít, hogy mennyi az elméleti maximum? Azt lehetetlen elérni. Egyébként 10 Gib/s az elméleti maximum a szabvány szerint. Az sem jelent semmit, hogy egy tesztelésnél ennél magasabb sebességet értek el. Szerintem senki nem tagad semmit, csak egyszerűen képtelenség, amit írsz. A SATA 3.2 és a Thunderbolt 2 sem képes erre a sebességre. A legfejlettebb vállalati SSD sem ennyire gyors. :D
    Nem csak a sebesség miatt jobb a vezetékes.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • Suker10

    aktív tag

    válasz proradeon #25 üzenetére

    Pont azt írtam, hogy nincs használatban. :D
    Egyébként én a szabványban 10-ről olvastam, nem hiszem, hogy változtattak.
    Szerintem kevered az egyik tesztben elért sebességgel, ami majdnem 20 Gib/s volt. Elég jól ismerem a technológiai hátterét, ilyen értékekről soha nem hallottam. Tudom, hogy az ITU mit határozott meg, de korábban is meghatároztak már sok mindet, amiből semmi sem lett. Különben sem a BTS és a UE közötti sebességről van szó.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • Suker10

    aktív tag

    válasz kali #27 üzenetére

    Ezt senki nem vitatta. Elég nehéz így érzékeltetni a különbséget. Ilyen értelemben vezetékes hálózatnál sincs elméleti maximum. :D

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

Új hozzászólás Aktív témák