Új hozzászólás Aktív témák

  • Bago

    csendes tag

    Üdvözletem.

    Csak hogy árnyaltabb legyen a kép, leírom amit sokan nem tettek meg.

    Maga a kérdés erősen szubjektív dolog. Fogom az előnyöket hátrányokat, amelyeket súlyozva számítok be a saját igényemnek megfelelően és felteszem egy képzeletbeli mérlegre. Amelyik oldalra billen a mérleg nyelve az a jobb megoldás. Tökéletes megoldás nincs.

    Az írásról annyit, hogy a notebook valóban tartalmazott oprendszert, viszont többen eltúlozták az árát. A tapasztalatom szerint a gyári oprendszer kb 15 ezer Ft többletet eredményez a gép vásárlásakor, utólag viszont könnyen 30-50 ezernél van az ára.

    A másik érdekes dolog, az áramfogyasztás. Ha valaki nagyon sokat használja a gépét, akkor nagyon meg tudja dobni az áramszámlát. A notebook-netbook párosnak viszont a teljesítménye nevetséges.
    Nagyon sok családban a netbook pont ezért egy másodlagos gép szerepét tölti be. Mindegyik gépet a teljesítményéhez/tudásához mérten kell használni és nem szabad a "Ha kalapácsom van, mindent szögnek nézek." hibájába esni.
    Pontosan a fentiek miatt fontolgatom egy kis fogyasztású netbook beszerzését a 2 asztali gépem mellé. Nyílván egy 100- 120W-os géppel nem célszerű olyan feladatot végezni, amihez nem kell a teljesítmény. Ideális visztont letöltéshez, filmnézésre, zenehallgatásra, de még a kisebb munkákra is ideális. Itt meg kell jegyezni, hogy mindezt a teljesítményhez kell igazítani.
    Játszani, hatalmas képekkel dolgozni, tervezőrendszereket használni, viszont ezeken a kis gépeken szerintem öngyilkosság.
    Meg lehet mérni műszerrel a gépek fogyasztását, ki lehet számítani az átlagosan megspórolható összeget. Viszont ha csak egyetlen gépem van, akkor a kalapács effektus miatt a kis gépen rengeteg időt eltöltök feleslegesen egy munka, vagy egy nagyobb feladat miatt, így ez plusz költség lesz.

    Másik érdekes kérdés, ami felvetődött a minőség.
    Szeretném felhomályosítani a fórumozókat, minden made in taivan. Vagy ahogyan azt egy bizonyos filmben mondták a főhősnek: "Orosz IC, Amerikai IC egykutya. Mindegyik made in taivan."
    Az összes notebook-netbook alkatrészeit a távol-keleten gyártatják le. Jobb esetben európában, rosszabb esetben azt is a távol keleten szerelik össze. Ami már árnyaltabb kérdés, hogy ezek az eszközök gyakrabban hibásodnak meg. A garancia időn kívüli javíttatás pedig egyre inkább nem kifizetődő dolog. Sajnos ez a tömegtermelés átka. Előnye viszont az alacsony ár.
    A fenti bér összeszerelésből adódik, hogy esetleg a különböző, nagy nevű márkákat is ugyanabban a homályos indiai, kínai csarnokban szerelik össze a munkások havi 60 ezer forintot keresve 12 óra munkával, mint a gagyi gépeket.

    Az eddig elhangzottakat figyelembe véve egy második netbook gép beszerzése mellett döntöttem. Nyert a kis fogyasztás és a hordozhatóság. A nagyobb feladatokra pedig ott az asztali gép.

    UI: Aki elolvasta idáig, az meg is érdemli...

Új hozzászólás Aktív témák