Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Kalandor #98 üzenetére

    Pont azért írtam a kollega példáját (aki amúgy szintén PH-s), hogy asztali alkatrészekből is lehet takarékos mégis erős gépet építeni.
    Azok az integrált vga-k amiken már elfut egy TDU (2007-es játék), 1600x1200-ban fullon, na azokat már gémernek nevezett laptopokba építik és mocskosul túl vannak árazva.
    Egy átlag intel GMA vga-vel az életbe nem fogsz TDU-zni olyan felbontásban és minőségben, mint ahogy az a feljebb leírt 115 wattot fogyasztó gép. Egyértelműen a laptop nem játékra való. Ilyen téren fölösleges az összehasonlítás, én se tettem, ezért is választottam integrált vga-s alaplapot.

    @CurrentValue:

    "Amikor egyedül élsz ezek a számok fontosak lesznek."

    Ebben 100%-ig egyetértek veled!
    Pont ebből kifolyólag mértük ~ 2 hónapja a gépem fogyasztását. Alapon 140Watt volt, csak a gép. Terhelve 350-370Watt között ingadozott játék közben.
    Igen, kiszámoltam, hogy átlag napi 6-7 órás géphasználat mellett (tehát nem full terhelés folyamatosan) ~ havi 4-5000 forint lesz a villanyszámlája a gépemnek.
    Most erre azt mondanák a laptoposok, hogy cseréljem le laptopra, és akkor a havi 5000 forintból lesz mondjuk havi 500-1000 forint, akkor se tenném, mert az a plusz 13 col, amit a képernyő ad, bőven megéri nekem azt a pénzt.
    Arról nem beszélve, hogy az asztali PC sokkal modulárisabb. Ha valami elromlik veszek bele egymásik és kicserélem. Notebooknál ez már egy kicsit macerásabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák