Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gmaci78

    tag

    Tulajdonomban van kb 4 hónapja egy ilyen NAS.
    Első benyomásra nekem bejött, RAID1-ben használom 2x3TB-os winyókkal. Sok számomra hasznos funkciója miatt szereztem be.
    Az elején minden klappolt, ami zavaró volt számomra, hogy az adatok "képek/zenék/videók" úgymond indexálása nagyon sok ideig tekeri a winyókat, mármár azt hittem, hogy hibás a winyó, de aztán leteszteltem, stb. és kiderült, hogy nincs hiba, csaképp 10-15 GB anyag indexálása neki órákig tart és addig tekeri a winyókat ezerrel. :(((

    A gondom most van vele így egyszer csak kezdett meghülyülni, dlna ment az elején, most már nem, usb backup-ot beállítottam, 1 napig rágcsálta és nem végzett vele, most már rádugva fel se ismeri az usb winyót, tegnap épp már a megosztott mappát se tudtam felcsatolni windows alá, felhőből nézve (ez még működik) az adatok ott vannak és elérhetőek. :))

    Összegezve, a készülék nekem bejönne, hasznos és nagyon jó funkciók vannak benne, könnyű a kezelése, stb. Remélem csak én futottam bele egy gyári hibás készülékbe és előbb utóbb ha más nem kicserélik gariban és nem jön újra elő ez a dolog. (Jelenleg még a 3-4 napja levelezek a supportal státusznál tartok, de fogynak a lehetőségek, úgy tűnik gari lesz a vége :( )
    Azért remélem más is ír megjegyzést és jó tapasztalatokkal, hogy legyen miben bíznom. :K

    Geri

  • gmaci78

    tag

    válasz rudi #3 üzenetére

    Ugyan kb 4 hónapja megvan a NAS, de nem volt túlhasználva (költözés miatt), így mondhatni olyan, mintha max 1 hónapos lenne, így se folyamatos fw frissítés nem történt se semmi extra dolog, ezért gyanús a gyári hiba.
    Szerencsére a Support relatíve gyorsan reagál és segítőkészek, azért is írtam, hogy gari gyanús az eset, mert már ők is kifogytak a javaslatokból és már minden felül lett vizsgálva a fw-től a konfigig, így maradt a csere.

    De mint írtam is tényleg nagyon jó NAS lenne és jelenleg még bízok benne, hogy az én esetem egyedi gyári hibás termék. Akkor lennék szomorú, ha mégse egyedi hiba lenne, mert nem szívesen néznék más NAS után jelenleg.

    Geri

  • gmaci78

    tag

    válasz citkar #10 üzenetére

    Amikor én is kinéztem ezt a NAS-t, akkor pont azt kerestem, hogy egy ilyen NAS mondjuk egy ac-r Routerrel együtt egyben lenne az igazi (mint az almás cégnek az egyik terméke ;) ), úgy látszik nem csak bennem merült fel ez az ötlet. :K
    Sajnos a D-Link-nek nincs ilyen terméke, így maradt a 2 külön termék, ami azért nem rossz, mert ha az egyik elszáll, akkor a másik még megmaradhat.

    Geri

  • gmaci78

    tag

    válasz rudi #6 üzenetére

    Jelentem egy factory reset orvosolta a problémáimat, újra minden megfelelően működik a NAS-on.

    Geri

  • gmaci78

    tag

    válasz rudi #35 üzenetére

    A tárolt adatokat szerencsére nem érinti a factory reset, így minden megmaradt, a beállításokat kell csak újra megcsinálni. Szerencsére így helyreállt a rend, viszont most, hogy már használatba vettem komolyabban is rögtön 2 tapasztalat:
    1.) dlna működik ugyan, de annyira gyenge az eszköz ezen része, hogy lényegében 20-30 ezres media file darabszámnál (képek, zenék, videók) egyszerűen már be se tudja tölteni a külső eszköz a tartalom listáját. Tehát maradhat a sima file szintű kezelés.
    2.) USB backup nagyon lassú, pedig egy usb3-mas külső winyót tettem rá, usb3-mas a nas is és be is van állítva, tehát elméletileg hasítania kellene, ennek ellenére kb 150 GB lementése copy-val (nem szinkronnal) nagyjából 20-30 óra között mozog. Tehát jobban jár az ember, ha a számítógépére csatlakoztatja az usb eszközt és simán copy-val lementi az adatokat.

    Így elsőre nekem a többi komment alapján is az jön le, hogy hardverileg semmivel se jobb, mint az olcsóbb változatok. Végülis én elsősorban a cloud miatt vettem ezt, az frankón működik, tehát nekem még így is megérte, de akinek nem kell ez a funkció, annak nem éri meg ezt a drágábbat venni, mert semmivel nem tud számára többet az eszköz, mint a kistestvére (320-as). :F

    Geri

Új hozzászólás Aktív témák