Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Rasnac #5 üzenetére

    Ebben nem értünk egyet. Ha már open world, és ha már vannak benne npc-k, akkor azok viselkedjenek is "nagyjából" úgy, ahogy egy valós helyzetben tennék. Lövöldözés közben meneküljenek, egyébként meg csinálják a dolgukat. Az első esetre jó példa a Gta 5, a másodikra akár az Oblivion. Ott pl egy npc komplett napja levolt modellezve, felkelt, evett, dolgozott, stb. És ezek már sok sok éves játékok. Ne érts félre, a cyberpunk 2077 egy bitang jó játék, de ezek az apróságok sokat elvesznek az élményből, abból, hogy igazán beleélje magát az ember. És valahol az emberben benne van, hogy ha ott tudták ezt, akkor itt miért nem?

    Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

  • stewe2

    aktív tag

    válasz Rasnac #11 üzenetére

    Köszönöm a bemutatót. Talán a tiéd sikerült a leg objektívabbra. Tettszett, hogy nem hatásvadász, a HYPE vonatot jól kihasználó írás. A játékkal talán sohasem fogok játszani, abszolút nem az én világom, viszont a CDPR munkásságát maximálisan támogatom. Amit a Witcher témában megvalósítottak (gémek+new lore+könyvek kadása+filmek inspirálása), az mesteri.

    A CP 2077 néhány hónapon belül, de a legkésőbb a GOTY (lsd.: Witcher 3) változat megjelenésekor a játékipar mérföldköve lesz, ebben biztos vagyok. Aki a premier napjára egy fullos változatot várt, az sztem hazudott magának. Aki a kialakult helyzetet nem tudta türelemmel feldolgozni, (nézzük csak az első hét javításait) az nem CDPR rajongó. Aki ezek mellett vállalhatatlan módon fröcsögte tele a médiát (a nézettség miatt), az meg csak szimplán sz@rházi.

    Az egyetlen hiba a last gen konzolverziók voltak. A gépigény sem horror, egyrészt, mert van option menü, másrészt meg nézzük meg mit is nyújt vizuálisan. Akik meg a játékmenetet firkálják, nekik egyszerűen nem való ez a játék.

    Thx stewe :)

    Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

  • ddekany

    veterán

    válasz Rasnac #85 üzenetére

    Ennyi. Persze ez minden játéknál jobbára így van. Abból indulnak ki, hogy az legelső végigjátszás élménye a fontos, tehát elég egyetlen fő sztori vonal. Ha akarsz egy másikat, majd veszel egy teljesen másik játékot. Legtöbben amúgy is inkább akarják már az új játékszert, mint a gyerek is jobban akar minden újat, mint amennyire kell neki.

    Csak, ha azt nézed, hogy egységnyi fejlesztési költségre mennyi játékidő esik (egy történet orientált játékban, az újrajátszhatszások ideje miatt), akkor biztos, hogy sokkal de sokkal hatékonyabb egy ilyen játékba több valódi elágazást tenni, ezzel megsokszorozva a "leforgatandó" jelentek számát, mint újabb és újabb független játékokat kiadni, aminek megint lényegébe egyetlen történet szálva van. Csak gondolom a bevétel szemszögéből a matek nem így működik. Mondjuk CP 2077-be (vagy akármibe) betennének 3x annyi fő szori tartalmat az elágazások miatt (tehát a többségét nem is láthatnád egyetlen végigjátszással - ettől lehet elve sokaknál fellépne a FOMO). Dobna az összes fejlesztési költségben, ami amúgy pár 10 milliárd Ft lehet (igen, 10 nulla a végén), mondjuk, +25%-ot? Csak vakon hasalok itt, de pár milliárd már csak elég plusz néhányszor 10 óra jelentet, meg pár tucat shooterre, a már bejáratott eszközökkel és stábbal. (kb. 50 óra a játékidő, igen, de ennek jórésze boklászás/szöszölés, akció jeleneke újrapróbálása, stb). Vagy valami nagy gáz van, ha ez többe fájna. Csak valószínű nem tudnak tőled +25%-et elkérni ezért. Vagy nem hiszik, hogy igen (ki tudja, az ebből adódó hype mennyi új játékost húzna be).

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz Rasnac #85 üzenetére

    Igen, tudom, de élvezem a játékot, simán végigjátszom ismét. :D

    A tudomány a valóság költészete!

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Rasnac #90 üzenetére

    mármint hogy SPOILER:

    megnyekkent nálad is az öreg, miközben meg lehetett volna menteni és ott lehet 1 végjátékban? :) engem nem szokott zavarni a spoiler, most is kerestem videót, hogy a g*ciláda smasher-el mégis milyen bunyó van a végén és erre bukkantam :C

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Rasnac #93 üzenetére

    ismerős ce-t vett, ezeroldalas kalendáriummal, amiben le van írva sokminden... pl ott volt az elején a judy csaj, akit nem olyan egyszerű levarrni, mint pl panam-et (azzal a romantikus vonal nekem bejött: jól eltalálták a karakterét) ...szóval judynál már állítólag bukta a romantika, ha térdig érő bottal rendelkezik a karakter :DDD ...mondjuk nálam az se mélyítette a kapcsolatot, amikor maiko barátnéját feldaraboltam :D ...úgy játszottam, hogy aki át akart b@szni (vagy túlságosan arcoskodott), azt eddig szépen lerendeztem... a voodoo boys-os bandának is megadtam, ami járt... öreg takamurára először mérges voltam, mert a nagydarab stricit én akartam levágni, mire ő meg fejbe lőtte... később megbékéltem vele és sajnáltam, amikor meghunyt (kár hogy akkor nem tudtam arról az opcióról, hogy meg lehet menteni)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • ddekany

    veterán

    válasz Rasnac #95 üzenetére

    Hm... És mit szól, ha olyan nőt indítasz, akinek mása van ott lent? Én helyükben poénból biztos betennék néhány easter egget... ;]

  • paljani

    aktív tag

    válasz Rasnac #93 üzenetére

    Halkan jegyzem meg, hogy én is Sir John Phallustiff-el vertem agyon Adamot. Mondjuk én “véletlenül”, mert fegyvert váltottam aztán épp arra váltott. Egy próbát megért, bár eltartott egy darabig (Mantis Blade használatával kb. ötöd annyi idő alatt megvolt). :) :) :)

    Egy idő után (20-as reflex, kimaxolt Blade ág + 20-as Body) eléggé elpusztíthatatlanná válik az ember fia, főleg 4K+ armorral. De ez így van rendben, mégiscsak Panam pasija vagyok. :DD

  • ddekany

    veterán

    válasz Rasnac #107 üzenetére

    Nem pont neked, hanem ennek a szálan írom... Nem értik itt sokan, mi itt a valódi gond. Az, hogy kommunikáltak valamit, kaptak rakás előrendelést, és adtak valami mást helyette. Legjobb példa talán, az a játékbemutató úgy 2 éve (tehát 6 évvel a fejlesztés kezdete után), ahol a narrátor kifejezetten kiemeli, hogy eddig még sosem látott módon élő, interaktív város, te alakítod a történetet, stb. Ott már eléggé előrhaladott volt a játék, szóval már alighanem tudták jól, hogy nem hogy nem teszik ezeken a területeken magasabbra a lécet, hanem kifejrzetten feladták ezeket a dolgokat (ha valaha komolyan gondolták egyáltalán). De a több előrendelés kedvéért hazudtak, és ez az, amit nem kéne jutalmaznia a játékosoknak. Főleg azoknak, akik előrendeltek. Ráadásul a bug/teljesítmény botrány elvitte a reflektorfényt erről, holott az relatív piti ügy (mert azokat szinte biztos, hogy kikalapálják).

    Persze, elvileg a patch-ek és DLC-k bármit javíthatnak még. De, egyenlőre úgy tűnik bejött a számításuk, szóval nem valószínű, hogy most fog rájuk jönni mélység iránti vágy.

  • copass

    veterán

    válasz Rasnac #118 üzenetére

    miért kamuztak ordas nagyot?
    vannak kasztok amik között átjárás van, tehát bármi lehetsz mindegy kivel indulsz.
    az hogy a társasjátékban mit volt az egész más történet.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Vesa

    veterán

    válasz Rasnac #284 üzenetére

    A vicc az, hogy PC-n gyakorlatilag teljesen jó a játék. Ami itt megy, az már semmi másról nem szól, mint a beteg világ, beteg embereinek, beteg reakcióiról. Túl sok a feszültség bennük, és mint az oviban amikor Pistike rosszat csinál, azonnal rárobban a fél kiscsoport, mert végre nem őket ütik, hanem ők üthetnek valaki mást. Gyerekes az egész hisztéria úgy ahogy van. Visszafizették a pénzt mindenkinek, aki kérte (amit kb. egyetlen másik, ennél jóval botrányosabb játéknál nem tettek meg), innentől nem értem a problémát. Akinek nem tetszett, visszakérte és túl van tárgyalva.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák