Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz hallador #193 üzenetére

    A tech megbicsaklást nem csak az AMD64 vs. IA-64-re értettem, hanem úgy általában, pl. teljesítmény, gyártástech, stb. Az Athlon 64 a proci neve volt, persze nyilván megvolt a jelentése a 64-nek. Közben még utána is keresgéltem, és már emlékszem.

    „Northwood utan mar nem volt bicsaklas”
    Hogy mi? Willamette(ez előtte volt, vagy 2 évig húzta), Prescott, Cedar Mill, ezekre mit mondanál, siker sztori? :DDD Már emlékszem, ahogy elolvastam, hogy „Northwood”, vissza is jöttek az emlékeim, csak egy kis lökés kellett, na meg bogarásztam is a neten közben.

    „Sajnos a 64 bitet szoftver hianyaban nem tudta kihasználni az amd”
    Igen ez így volt, az Intel járt a HT-vel hasonlóan, nem tudtak eleinte mit kezdeni az op.rendszerek ezzel.

  • Darmol

    senior tag

    válasz hallador #193 üzenetére

    Ha így nézzük, az utasításkészlet háborút jelenleg is az Intel nyeri (kérdés, hogy mi haszna mikor alig használják?). Egyébként igen, anno volt cikk arról, hogy kell e az AMD 64 bit, mert alig használják. Ráadásul sok esetben lassabb volt a 64 mint a 32 bit (kb. most PCIe 3 v 4). Az XP 64bit-tel annyi probléma volt, hogy nagyon kevés driver volt mellé (ezt jelenti az a kompromisszum), de az az 1-2 program ami kihasználta a 64-et azok nagyon hasítottak a 32-höz képest. Na nem játékban, bár az Athlonok alapvetően abban is jobbak voltak, de az a 64bit pl. molekulamodellezés területén igencsak jobb volt az Intel elavult architekturáihoz képest. Nem is az volt a kérdés, hogy kell vagy jó e, inkább savanyú volt a szőlő az Intelnek. Nekik volt SSE százharmincnyóc, AMD-nek hatvannégybit de a piac szempontjából kb. ugyanakkora jelentőséggel.
    Ekkoriban jött a rendszergazdánk, hogy tényleg instabil é az Athlon mert hogy ez a pletyka ,amire csak néztem nagyon honnét ez a hülyeség. Manapság már tudjuk.
    Vistat nem szerettük, mert drága volt, és ugyanúgy driver problémái voltak 64 bitre, felhasználó szemszögéből pedig nem volt semmi előrelépés WinXP-hez képest (teszem azt vezeték nélküli hálózat szempontjából ugyanolyan nyomorék), csak járulékos problémák.
    És most alapvetően arról beszélünk, hogy hiába volt mindkét gyártótól egyszerűség kedvéért mondjuk azt, hogy ugyanolyan fejlett a proci, mert a legelterjedtebb OS miatt átlagfelhasználó semmit nem profitált belőle.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Valdez

    őstag

    válasz hallador #193 üzenetére

    Vicces volt, hogy mindenki fikázta anno a winxp 64 bitet, én meg mindenféle gond nélkül használtam évekig. Persze ez az az időszak volt még, amikor pletykákból és hallomásokból ítéltek meg számítástechnikai termékeket (pl. ugye instabil, elfüstölő amd proci).
    nForce-al is boldog voltam, dual channellel, ati vga-val is stabil, jó kis cucc volt.

Új hozzászólás Aktív témák