Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Duck663 #125 üzenetére

    "végső soron azt fogja eredményezni, hogy a termékek drágulnak. Majd tovább drágulnak, majd miután már teljesen versenyképtelenné válnak, kopogtatnak a TSMC-nél".
    Ez így van, de az Intelnek ez üzletileg nem biztos hogy hátrányos útvonal hosszú távon. Egy ilyen üzletfilozófiával csak az átvert vásárlók járnak rosszul.
    Egyébiránt igen. A 14nm-en (is) mindenfélét lehet gyártani, nem csak CPU-t. Az egyik lehetséges útvonal, hogy az Intel elengedi a CPU vonalat, mivel úgy gondolja, hogy hosszútávon sem képes beérni a konkurenciát és átállnak más termékekre, amikre a jövőben várhatóan nagy kereslet lesz pl. MI gyorsítókra. Természetesen amíg teljesen kifullad a CPU vonal addig megy a kőkemény propaganda marketing.
    Fentebb valaki feltette a kérdést, hogy ha presztízs az AURORA miért nem kap elsőbbséget. Közismert, hogy az Intel nem tud annyit gyártani amennyit meg ne vennének. Tehát ha egy olyan nagy megrendelést hoznának előre mint az AURORA, akkor több kisebb megrendelést nem tudnának teljesíteni, így nem tudnának teljesíteni a Dell, a HP, stb. felé. Mindez mellett ott vannak az olyan apróságok, mint a projekt költségvetési vonala, ahol mondjuk egy kongresszusi meghallgatáson elhangzik egy olyan kérdés, hogy ha AMD-s megoldással kétszer akkora kapacitást kaptak volna fele ennyiért, akkor miért nem bontottak szerződést az Intellel a projekt vezetői mikor még egy kapavágás sem történt. Stb-stb. Egyáltalán nem akarják megvalósítani azt a projektet, de azt sem tehetik, hogy kihátrálnak belőle.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Duck663 #128 üzenetére

    Kétlem, hogy az AMD bármi olyat tudna amit az Intel nem, és vica versa.
    Az Intel technológiában gyártástechnológiai, tervezésnél költséghatékonyság tekintetében van igen erősen lemaradásban.
    Amíg Intel nem vált át az AMD tervezési filozófiájára, addig profit termelésben hátrányban lesz még ha bérgyártókat is alkalmaz.
    Az AMD-nek két egymást követő évben pöccre 340 milla körül volt a profitja. Nagyon nem érti a világot az aki nem lája ez mit jelent.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz hallador #193 üzenetére

    Ha így nézzük, az utasításkészlet háborút jelenleg is az Intel nyeri (kérdés, hogy mi haszna mikor alig használják?). Egyébként igen, anno volt cikk arról, hogy kell e az AMD 64 bit, mert alig használják. Ráadásul sok esetben lassabb volt a 64 mint a 32 bit (kb. most PCIe 3 v 4). Az XP 64bit-tel annyi probléma volt, hogy nagyon kevés driver volt mellé (ezt jelenti az a kompromisszum), de az az 1-2 program ami kihasználta a 64-et azok nagyon hasítottak a 32-höz képest. Na nem játékban, bár az Athlonok alapvetően abban is jobbak voltak, de az a 64bit pl. molekulamodellezés területén igencsak jobb volt az Intel elavult architekturáihoz képest. Nem is az volt a kérdés, hogy kell vagy jó e, inkább savanyú volt a szőlő az Intelnek. Nekik volt SSE százharmincnyóc, AMD-nek hatvannégybit de a piac szempontjából kb. ugyanakkora jelentőséggel.
    Ekkoriban jött a rendszergazdánk, hogy tényleg instabil é az Athlon mert hogy ez a pletyka ,amire csak néztem nagyon honnét ez a hülyeség. Manapság már tudjuk.
    Vistat nem szerettük, mert drága volt, és ugyanúgy driver problémái voltak 64 bitre, felhasználó szemszögéből pedig nem volt semmi előrelépés WinXP-hez képest (teszem azt vezeték nélküli hálózat szempontjából ugyanolyan nyomorék), csak járulékos problémák.
    És most alapvetően arról beszélünk, hogy hiába volt mindkét gyártótól egyszerűség kedvéért mondjuk azt, hogy ugyanolyan fejlett a proci, mert a legelterjedtebb OS miatt átlagfelhasználó semmit nem profitált belőle.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz hallador #209 üzenetére

    Akkor most mutasd már meg lécc miben írtam ugyanazt ha ilyen nagy arcod van a semmire. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák