Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz lezso6 #30 üzenetére

    Pedig a kezdetek óta a visszaverődéssel "promózzák" a soundbar technológiát.

    Az a baj, hogy a 3D hangzás így csak elmélet marad. Senki nem fogja tudni centire pontosan akkorára méretezni a(z üres) szobát, és minden szempontból, minden irányból úgy beállítani (szintén "hajszálra" pontosan) a hangszórót, sőt még csak mozdulatlanul sem fog tudni a hanghullámok útjában, hogy létrejöjjön a térhatású hangzás.

    Hozzáteszem, hogy mivel napjaink televízióiban (a készülékház vékonyítása miatt) egyre inkább csak "mutatóban" van hangszóró, annak megfelelő hangzással, szerintem van perspektíva a helytakarékos, viszonylag kis méretű, ám a lehetőségekhez mérten minél jobb hangminőséget adó sztereo hangszóró (soundbar) fejlesztésében.

    Nem véletlen, hogy a SONY az A1 OLED televízióval elindult a hangzás javítása irányába az "acoustic surface" technológiával. Azon is van mit csiszolni, ám jó irány.

    Éppen annyira, amennyire egy tisztességesen, tisztán, kellő dinamikával, nem "dobozhangon" megszólaló soundbar volna.

    (Csak sajnos még a "surround" kifejezésnek nagyobb a marketing értéke, és kevesebb erőforrás ráfordítást igényel a gyártók részéről azt szajkózni, mint pár évig a fejlesztéseket finanszírozni!)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz tecsu #39 üzenetére

    Nincsen igazad.

    Egy hírműsor, egy tévé show, vagy egy dokumentumfilm megtekintése nem feltétlenül igényel térhatású hangot.

    Azért azt ne tessék elfeledni, hogy tőlünk nyugatra, a nálunk szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban ún. "prémium" televíziókat nem csak házimozi fanatikusok vásárolnak!

    Televíziózásra (esetleg Youtube videókra, zenékre, stb.) egy remek minőségű sztereo megoldás is bőven elegendő. Ha pedig ezt pusztán a televízió, vagy egy annak részeként/ahhoz kapcsolódóan használt vékony hangprojektor tudja produkálni, akkor igenis van értelme a dolognak.

    (Egyébként hallottad az A1 hangját? Én igen. Az alapján kifejezetten sok perspektívát látok benne.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz tecsu #41 üzenetére

    "Nem értek veled egyet. Mellesleg a hírműsor is megérdemli a jó hangminőséget, pontosabban a hallgatója nem kell, hogy igénytelen legyen."

    Ne haragudj, de mellébeszélsz, és "maszatolsz"...

    Mert mit is írtam én? -->

    "Hozzáteszem, hogy mivel napjaink televízióiban (a készülékház vékonyítása miatt) egyre inkább csak "mutatóban" van hangszóró, annak megfelelő hangzással, szerintem van perspektíva a helytakarékos, viszonylag kis méretű, ám a lehetőségekhez mérten minél jobb hangminőséget adó sztereo hangszóró (soundbar) fejlesztésében."

    Igénytelenségről én aztán egy szót sem írtam. A kezdetek óta arról írok, hogy akármilyen minőségi sztereo megoldás elegendő a fent említett célokra:

    "Televíziózásra (esetleg Youtube videókra, zenékre, stb.) egy remek minőségű sztereo megoldás is bőven elegendő. Ha pedig ezt pusztán a televízió, vagy egy annak részeként/ahhoz kapcsolódóan használt vékony hangprojektor tudja produkálni, akkor igenis van értelme a dolognak."

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz tecsu #51 üzenetére

    "Nekem úgy tűnik te maszatolsz. Hogy jön ide a soundbar? [..]"

    Úgy jön ide, hogy a cikk is arról szól, és a kezdetektől a helytakarékos, minőségi, sztereo megoldásokról ]írtam, amelynek a különféle hangprojektorok és a SONY által használt "Acoustic Surface" felelnek meg.

    Még egyik technológia sem ért az út végére, de abszolút nagy lehetőség van bennük. Igen, még ilyen kis méretű hangszórókból is jöhet ki jó minőségű hang.

    Az Acoustic Surface-t pedig teszteltem; a hangminősége még nem, ám a panorámázása a legjobb minőségű megoldásokkal vetekszik. Elképesztően jól sikerült.

    "Ezekkel és a hozzá illő sztereó erősítővel a hangzás minőségét illetően SOHA nem ér fel egy soundbar, [..]"

    Felesleges állandóan idecitálnod ezeket. Ezek egyike sem helytakarékos, ráadásul még egy jó erősítő is kell a meghajtásukhoz is, itt pedig - utoljára írom le - kezdetektől a helytakarékos, minőségi, sztereo megoldásokról van szó.

    Amit te itt művelsz az már teljesen felesleges hangulatkeltés, légy szíves, fejezd be!

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák