Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VeAr

    csendes tag

    Egy időben gondolkodtam rajta, hogy belekezdek iPhone fejlesztésbe. De a Java-t letiltották. Jött ki compiler, ami ugyanúgy működik mint az Adobe Flash átalakítója, Java programból iPhone végrehajtható programot gyárt. Ezzel a lépésükkel a Java-t is minden formában kitiltják.

    Én is azt mondom, az Aplle b* meg. Hajrá Android!

  • VeAr

    csendes tag

    válasz dabadab #59 üzenetére

    Ilyet egy John Carmack interjúban olvastam. Azt írta, hogy nagyon össze kellett a tudását szedje amikor a Quake-et írta Mac-re, mert a program minden kifagyása a teljes gépet kifagyasztotta.

    A Novell is ilyen volt. Ők úgy oldották meg, hogy nagyjából nem is volt más által fejlesztett szoftver Novell-re, csak a sajátjuk.

    Előbb utóbb bele fognak bukni az AppStore-ba. A fenn lévő programok minden egyes frissítését jóvá kell hagyják. Amikor kiderül hogy egy program bugos, a fejlesztőnek engedélyeztetnie kell az új frissítést az Apple-val, ami több hetes eljárás. Ennek eredményeképpen a fenn lévő programok iszonyatosan bugosak. Az Apple keménykedése, hogy majd ő ráerőlteti a minőséget a fejlesztőkre, a visszájára sült el. Ilyen körülmények között a generált alkalmazások még jobb minőségűek is lennének, mint a kézzel C-ben írt programok. A generátort egyszer kell csak jól megírni, és attól kezdve mindig tökéletes kódot gyárt, míg a kézzel írt programok esetén a programozó mindig hibázhat.

  • VeAr

    csendes tag

    válasz fatal` #64 üzenetére

    Ja, csak a Flash kitiltásával együtt a Java-t is kitiltották. Szóval két gennyes cég harca miatt egy szolid platform is megszívta.

    Igazából, azzal lennék a legjobban megelégedve, ha nem is lenne iPhone. A sok iPhonos sznob úgyis venne valami mást (például Androidos telefont), a fejlesztőknek meg egyel kevesebb zárt platform miatt fájna a feje.

    Apple-ék inkább azért tiltják ki Flash-t meg a kód-generátorokat, hogy megtartsák egyedinek a platformjukat. Képzeld el ha egy megfelelő fejlesztőeszközzel ugyanazt a programot simán le lehetne fordítani iPhone-ra, Androidra, meg csomó másik platformra. Ez azt jelentené, hogy akinek nincs pénze iPhone-ra, az nyugodtan vehetne bármilyen más okostelefont, mert a programok többsége ugyanúgy meglenne arra is, mint az iPhone-ra.

  • VeAr

    csendes tag

    válasz DJS #144 üzenetére

    "Nem lehet, hogy az Apple akarja megírni ezt a bizonyos generátort? Vagy az azért túl nagy falat lenne neki?"

    Nekem inkább az a gyanúm (hirtelen ötletem) támadt, hogy inkább azt akarják hogy más platformok emulálják az övékét, vagy legalábbis így lehetne megoldani a hordozhatóságot. Obj-c fordító van GCC csomagban is, elvileg nem lehetetlen az API-jukat reprodukálni. Persze az egész gépet nem lehet, az már koppintás, amit eddig is üldöztek. De szerintem csak hallaniuk kellene ilyen ötletről, és máris kitalálnának valamit, hogy megakadályozzák. Hasonlatként az MS se nagyon szerette eleinte a Mono-t, aztán most kezd megbékülni vele, talán ez ilyen úton halad majd?

Új hozzászólás Aktív témák