Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyber_Bird

    senior tag

    válasz cucka #23 üzenetére

    Értem mit ír a cikk, csak nem a cikkre reagáltam :)
    De részemről a a flasht már jóval az iphone előtt sem szerettem, így a döntést egyáltalán nem bánom. Ha optimalizált programot akarsz látni az eszközön, akkor azt célszerű olyan nyelven megírni ami ezt támogatja.
    Egy framework ami átfordítja a flash-t obj-c -re sosem lesz olyan hatékony mint egy eleve natív kódban írt program erről van szó elsősorban.
    Másodsorban nyílván arról hogy az applenek érdeke minél jobban kiszorítani a flasht a piacról, annak ellenére hogy az appstoreban megjelent játékokból neki is lenne bevétele.

  • vehement69

    senior tag

    válasz cucka #109 üzenetére

    Egyrészt, el kéne osztani azt a félreértést hogy az ójesiksz olyan kurva olcsó, a Windows-zal ellentétben ugyanis egy évtizedes rendszerről van szó (jó, azért nem feltétlen de szigorúan verziószám szempontjából), és a Microsoft a Service Pack-eket nem pénzért adja mint tudjuk..

    Az meg hogy fizet az Apple-nek egy olyan dolog, hogy ingyenesen letöltheted bármikor a fejlesztői környezetet, sőt Mac-re lényegében full ingyenesen fejleszthetsz, az évi 100 dollárért viszont kapsz egy magas színvonalú supportot és közzétételi jogot az AppStore-ban. Az meg, hogy csak az AppStore-ban teheted közzé a programodat, nem hogy nem hátrány, hanem előny, nem tudom ki olyan ostoba (ezek szerint rajtad kívül), hogy egy iPHoneos programját ne ott adja ki, korunk legfejlettebb ilyen rendszerében.. Az Apple önkényesen dönti el, hogy bekerülhet-e a boltba vagy sem a programod ez igaz, viszont az a pártíz példa, amit önkényességből dobnak vissza tényleg nem feltétlenül etikus dolog, a többi meg minőségbiztosítás, ami persze fura lehet nektek, lévén más platformokon sajnos ilyennel nem nagyon lehet találkozni - és CSAK a felhasználók érdekében van. A 70-30% meg egész jó üzlet ahhoz képest, amit cserébe kapsz - de ha mondasz egy hasonlóan jó szolgáltatást, ahol kevesebbet kérnek, akkor persze elfogadom. A f@szom kivan már az ilyen ostobaságokkal, amiket egyesek le tudnak írni, ráadásul úgy hogy igazából közük nincs a témához..

    Az Apple ellen nem fognak perek indulni egészen addig, amíg nem 50%+1 piaci részesedése lesz. És nem, nem csak az Apple nyer, hanem a Felhasználó ÉS a Fejlesztő ÉS az Apple, igazából ennél szimpatikusabb, zseniálisabb és nagyobb lehetőségekkel kecsegtető, lényegében szimbiózisra épített rendszerről én nem tudok ezen kívül. Hány ember van, aki nulláról így lett nagyon gazdag, illetve aki boldog az iPhonejával és a hozzá kapott, magas színvonalú szoftverekkel? Sok. NAGYON sok.

    És mégegyszer, ez nem volt akkora parás döntés. A cikk címe meg megintcsak no comment, hatásvadász és flémkeltő.

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz cucka #119 üzenetére

    Hát az a 100 dollár egész jó üzlet ahhoz képest, hogy mennyibe kerül pl Windowsra egy hasonlóan teljeskörű, fejlesztői környezet.. jó lesz mögé még egy nulla is Mac-re meg tényleg ingyen írhatsz programot.. Na látod, mégiscsak jófejség az a száz dollár!

    Az AppStore-ról elvitázgathatnánk, viszont még mindig inkább ez, minthogy netről kelljen összevadászgatni a programokat és nekem kelljen biztosítani az egész fizetős rendszer kidolgozását, sokkal kevesebb emberhez juthatna el úgy potenciálisan a szoftverem. A kontroll meg egészen addig jó, amíg nem élnek vissza vele, ilyen szempontból a Google-től jobban félek és ezért is nem alternatíva az én szememben az Android. Ráadásul az ilyen-olyan magasabbszintű faszságokon kívül megintcsak nem tudsz mondani semmit, ez olyan minthogy most már van multitask, most a today képernyőt hiányolja mindenki.. :D Az AppStore jó. Pont. A szabadságomat meg nem érzem korlátozva.. Az az igazság, hogy itt sokan azt nem fogják fel, hogy az iPad/Pod/Phone vonulat szakítani akar a kocka-informatikával és egy kicsit közelebb akarja hozni azt a kevésbé hozzáértő réteghez, egy másféle szabadság ez. A 70-30% meg hihetetlen szuper üzlet, bár ha nem nagyon volt dolgod még 'igazi' kiadóval, tényleg szemétségnek tűnhet a 30% 'lehúzása'. A hírben lévő info meg lehet korlátozásról szól, gyakorlatilag meg nem, mert tanulj meg objcéül és mindjárt nem vagy korlátozva.. Ez egy olyan dolog, hogy beszélhetsz te egy tolmácson keresztül egy kínaihoz, mégiscsak gyorsabb (uhh.. na EZ a szar példa :D ) és jobb ha megtanulsz te is kínaiul, vagy mi :DDD

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz cucka #126 üzenetére

    Hasonlóan teljeskörű fejlesztői környezetről beszélek, létezik sokminden a világon erről én is tudok ;) A 100 dollárt meg csak akkor kell kifizetni, ha ki is akarod adni a programodat, illetve tesztelni akarod egy valós készüléken/debuggolni is csak ekkor tudod, viszont amíg tanulsz/ismerkedsz vele, addig van az átmeneti, ingyenes regisztrálás utáni lehetőség.

    Mi gátolja meg őket abban? Az, hogy nem hülyék, belőlünk élnek és nekik ez így is nagy üzlet, a fejlesztőknek is. Valamint bármennyire is sokan ezt hiszitek, az Apple nem ilyen, bárkiről előbb el tudnám ezt képzelni. És persze az Applenek sem lenne annyi kapacitása és kreativitása, hogy hasonlóan jó és színvonalas és sokoldalú és megszámlálhatatlan programot írjanak. És hogy én mit tudok tenni? Leveszem az alkalmazásomat a boltból és átmegyek WP-re, Androidra fejleszteni. A kontrollal meg már visszaéltek több alkalommal is, itt is volt pár példa (Opera mini, Skype bár ez utübbi szolgáltatói döntés volt, emlékeim szerin), de én egészen addig leszarom amíg nem engem csesztetnek. Vihar a biliben. A magasabbszintű faszság meg tényleg lényegi kérdés, de teljesen hülyeségről vitázunk és úgymond a részedről is teljesen hülyeség, mert ezek a dolgok szerencsére, egyelőre csak elméleti kérdések és szinte biztos vagyok benne, hogy azok is maradnak, mert ha nem így lenne, akkor azzal az Apple piacot veszít majd és tömegesen fognak elfordulni tőle lojális emberek, ami semmiképpen sem érdekük kicsinyes, rövidtávú, jelentéktelen haszon fejében. Ugyanez érvényes a Google-re is, csak ők meg merték már egyszer lépni ezt a dolgot, míg sem a Microsoft, sem az Apple. Az is igaz, hogy köteleznek arra, hogy rajtuk keresztül add ki. Ez már csak azért sem hátrány, mégegyszer, mert így ad1 nem kell kiadót keresned (ahol biztos hogy jobban lehúznának) ad2 nem kell neked kidolgozni egy terjesztési rendszert.

    Az utolsó két idézeted meg tényleg csak a szavaim kiforgatása. Mert a tolmácsos példa szerintem 100%-osan megállja a helyét (vagy szerinted miért nem?), illetve azok a korlátozások mindenhol megvannak valamilyen szinten. Pl szeretnék Nokiára TurboPascalban fejleszteni és a programjaimat szeretném kiadni a PH!-s blogomon keresztüli linken. Ugyanúgy nem tehetem meg, ugyanaz a korlátozás. De minden rendszernek van korlátozása valamilyen szinten, egyfajta szintű zártság kell mindenképpen, ha egységes, átlátható, minőségileg biztosított és megfelelő felhasználói élményt nyújtó platformot szeretnénk építeni. Én így látom. Mert ennyi erővel neked az lenne az ideális, ha kapnál egy zacskóban alkatrészeket, mindegyikből mondjuk 3-mat (bár az is megkötés, miért csak 3 és miért csak ezekből az alkatrészekből tudom összeépíteni a telefont?), stb, stb.. Én értem, Te mit szeretnél mondani, nem is szeretnélek semmiről sem meggyőzni mert nem neked találták ki sem az iPhone-t, sem az AppStore-t, sem az Apple Developer Membership-et, de ezzel semmi baj sincs, viszont egy nagyobb csoport meg tökéletesen megvan vele, boldogan használja egy olyan rózsaszínnek tűnő világban, ami minden résztvevőnek üzlet. Így már okés? Érted miről van szó? Meg hogy mit offoltunk szét csakazért, mert elméleti és valószínűleg elméletből gyakorlatba soha-át-nem-menő dolgokon lovagoltunk?

    szerk: @floatr: ha nem lenne ilyen a Dreamweaverben, az lenne a szégyen.. Viszont ez egy új technológia és amellett, hogy Steve szemét szúrja az optimalizálatlan Flash Mac-re, valamint hogy telefonokon(sőt, netbook-okon) tényleg nem 100%-os az egész, illetve egy-két oldalt leszámítva Flash nélkül totálisan használható a net, csak arra tudok gondolni, hogy ők is előállnak valamiféle HTML5-ös fejlesztői eszközzel, ebben az iAd is megerősít. Ha meg nem, hát akkor szimplán csak megharagudtak az Adobe-ra, vagy Steve úgy kelt fel valamelyik reggel, hogy akkor most megint kicsit alakítunk a jövőn, aztán vagy bejön, vagy nem. :)

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • DJS

    tag

    válasz cucka #119 üzenetére

    Well, a Microsoft épp a múltkor nyilatkozta, hogy hát ők elvárnák, hogy ha valaki netkávézóban használja a szoftverüket, akkor az fizessen regisztrációs díjat, egyszeri alkalommal 50 dollárt.

    Ez nekem nagyon ide kívánkozik.

    Mindkettőben közös, hogy a cég számára teljesen lényegtelen bevételről van szó, egyetlen másfél perces reklámfilmre többet költenek, mint amennyi bevételt ebből a következő tíz évben nyerhetnek. Ez csak arra jó, hogy még egy bőrt lehúzzanak, mert megtehetik.

    Az OS X kapcsán legalább az a bizonytalan érzése megvan az embernek, hogy kap is valamit ezért az arcpirító zártságért, a Microsoftnál meg még az se.

  • DJS

    tag

    válasz cucka #119 üzenetére

    "Persze. A városokat a lakók miatt kamerázzák be. A repülőtéren az utazók biztonsága miatt csinálhatnak meg szinte bármit a gyanús emberekkel. Soroljam?
    A szabadság korlátozása soha nincs a felhasználók érdekében. Soha nem is volt és soha nem is lesz. Látszat előnyök vannak. Hosszú távon soha senki nem fog jól járni a diktatúra és a kontroll erősítésével és a szabadság korlátozásával. Így van ez a szoftveriparban és általában az életben is."

    Ez csak paranoia. Jelenleg még nem volt olyan eset, hogy valakit ezekkel a kamerákkal megfenyegettek volna, egyelőre a lakók maguk szavazzák meg a kamerázást, mert egyszerűbb, mint az izomagyakat megnevelni vagy a bűnözőket munkára szoktatni. Hogy a jövőben mi lesz, azt a fene se tudja. Mindenkinek van kése otthon, de azért még nem szokott mindenki gyilkolászni vele, szóval ezek a hatalmi rendszerek azért elég hosszú ideig működhetnek a mi érdekünkben is.

    Az Apple-nél viszont már előfordult, hogy ötletszerűen, vagy az érdekeiknek megfelelően tiltottak ki alkalmazásokat (már ha feltételezzük, hogy az Apple-nek érdeke lehet egyáltalán a kitiltás, hiszen részesül a bevételből), ugyanúgy, ahogy a Microsoft se ma jött le a falvédőről.

Új hozzászólás Aktív témák