Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Csapoati #221 üzenetére

    "A ketóval egyébként az a baj, hogy a speciális étrend miatt egyes embereknek nem opció. Én pl képtelen vagyok zöldségeket enni köretnek, mert egész egyszerűen nem szeretem őket."
    Nos igen, én se szeretek zöldségeket enni köretnek. Ezért mindig nagyon szenvedek amikor eszek és úgy tunkolom le őket... ja várjunk nem, nem eszek zöldségeket köretnek :) Általában leginkább semmit nem eszek köretnek. Megjegyzem a magyar vonalon elterjedt "zöldség, mint köret = hülyére áztatott "zöldköret" vagy saláta" nagyon távol áll a lehetőségek tárházától. Például akár karfiollal, akár brokkolival, akár káposztával lehet csinálni olyat, hogy lerakod tepsibe, meglocsolod olajjal, só + bors gazdagon, és magas hőfökön sütöd amíg meg nem pirul. Hihetetlenül finom lesz belőle, és ezt úgy mondom, hogy brokkoli nálam mindig is az erősen "elmegy" kategória volt, karfiollal karöltve. De igazából ilyet is csak ritkán eszünk, tipikusan hétvégente, mert frissen jó csak (hétközben 2 napra előre főzünk, mondjuk ez így volt keto előtt is).
    Tudom, hogy nyugati (és főleg magyar) emberekbe bele van nevelve, hogy "étel = főétel + köret", esetleg "főétel + kenyér", de tényleg tök jól meg lehet lenni ezek nélkül. De tudom, hogy ez hihetetlen, én se hittem el mielőtt nekiálltam :) Csomó elmentett linkem volt, hogy lehet "ketos kenyeret" csinálni, meg tésztát helyettesíteni meg ilyesmi, mert hogy úgyis kívánjuk majd. De aztán pár hónap után jöttem rá, hogy tök feleslegesen őrizgetem őket, mert eszünkbe se jutott egyiket se megcsinálni :)

    Akinek tényleg nem opció a keto, azok a vegánok akik érzékenyek kb. mindenféle magvakra. Na az necc :) (mondjuk általában vegánon problémás. Lakto-ovo vegaként viszont sima ügy)

    "Jó, nyilván ha 150 kiló lennék a 173 centimhez, akkor megfontolandó lenne, de szerencsére 72-75 szoktam lenni."
    Igen, valószínűleg így én se vágtam volna bele. De jelenleg 75 kiló vagyok 178 centihez, és abbahagyni nem akarom :) Illetve azt ne felejtsd el, hogy az ideális súly még nem garancia arra, hogy belül is minden rendben, szóval teljesen függetlenül étrendtől, célszerű időnként legalább vérvételre elmenni. A cukros péksütemény elhagyás mondjuk mindenképp jó lépés volt :) Azon hajlandó vagyok vitatkozni, hogy mennyire kell vagy nem kell szénhidrát az embernek, de hogy cukorra semmi szüksége, az biztos.

Új hozzászólás Aktív témák